Ridley Scott nakręci „Gladiatora 2”!

0
694

fot: źródło

To dzieje się naprawdę! Równo po 18 latach dowiadujemy się, że kultowy film o generale Maximusie, który nakręcono w 2000 roku, będzie miał swoją kontynuację!

Za kamerą ponownie stanie Ridley Scott, który 18 lat temu wyreżyserował pierwszą część „Gladiatora„. Za scenariusz natomiast odpowiedzialny jest Peter Craig, który na swoim koncie ma takie filmy jak: „Miasto złodziei” czy „12 odważnych„. Realizacją filmu zajmuje się jedna z największych, światowych wytwórni, czyli Paramount, choć w przypadku oryginału, było to DreamWorks.

fot: źródło

Przeczytaj: Wyspiański – wystawa

Bohaterem „Gladiatora 2” będzie Lucius – wnuk Marka Aureliusza (Richard Harris), syn Lucilli (Connie Nielsen) oraz siostrzeniec złego Commodusa (Joaquin Phoenix). W finale pierwszego filmu, grany przez Russella Crowe’a generał Maximus ocalił Luciusa przed śmiercią, jednocześnie mszcząc się na zabójcach swojej rodziny – dowiadujemy się z Filmwebu. Oryginalna, pierwotna wersja „Gladiatora„, którą nakręcono w 2000 roku, okazała się wielkim hitem – zarobiła 460 milionów dolarów przy budżecie rzędu 103 milinów! Ponadto, „Gladiator” zdobył Oscara dla najlepszego filmu, a Russell Crowe zaczął być jednym z najbardziej pozyskiwanych aktorów.

Warto wspomnieć, że swego czasu sam Nick Cave napisał scenariusz „Gladiatora 2„. W tej wersji – jak podaje Filmweb – generał Maximus zostaje ożywiony przez rzymskich bogów. Broni pierwszych chrześcijan, następnie trafia na front II wojny światowej, walczy w Wietnamie, by na końcu otrzymać wysokie stanowisko w Pentagonie. Co prawda, scenariusz jest nieco oderwany, od rzeczywistości, ale może zostałby dobrze przyjęty? 😉

fot: źródło

Sprawdź: f7wroclaw

Oglądaliście „Gladiatora”? Ja uwielbiam ten film i zawsze z przyjemnością go oglądam. Teraz nie mogę się doczekać premiery drugiej części! A Wy? Jak zapatrujecie się na kontynuację tego kultowego filmu?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułNadchodzi koncert charyzmatycznego Garou!
Następny artykułTo był KULTowy koncert!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.