Roger Waters w Krakowie

0
746

fot: źródło

Legenda muzyki – człowiek, który od lat całe swoje serce wkłada w to, czego się podejmuje. Zarabia na życie robiąc to, co kocha, a przy okazji tworzy niepowtarzalną muzykę, w którą głęboko wierzę, że przetrwa wieki. Panie i Panowie, to właśnie dziś, w krakowskiej TAURON Arenie Kraków, wystąpi wspaniały Roger Waters.

Od godziny 18:00, trwa koncert jednego z najbardziej utalentowanych ludzi na całej ziemi. Ciężko opisać słowami to, jakie arcydzieła stworzyli członkowie Pink Floyd – jeśli ktoś kiedykolwiek przesłuchał ich jeden album, zagłębił się w to, o czym jest utwór i dostrzegł piękno instrumentów, ten doskonale będzie wiedział, o czym mówię.

ROGER WATERS – US + THEM

Nowatorska trasa twórczego geniusza Pink Floyd obejmuje również dwa kraje w Polsce – dziś, 3 sierpnia, w Krakowie, a 5 sierpnia w Gdańsku, na Ergo Arenie. Dlatego też, jeśli nie udało się Wam dotrzeć na dzisiejszy koncert – próbujcie za dwa dni. 😉 Choć niestety, z autopsji wiem, że ciężko jest załapać się na bilet w ostatniej chwili…

Roger Waters powraca do Europy w 2018 roku z pionierską trasą Us + Them, podczas której usłyszymy klasyki nieśmiertelnego zespołu, czyli Pink Floyd, a także nowe utwory i solową twórczość artysty.

Roger Waters – Us + Them to prezentuje najważniejsze, wybrane z wybitnego dorobku Watersa, utwory. W tym, oczywiście, piosenki z najlepszych płyt Pink Floyd (Wish You Were Here, The Wall, Animals, Dark Side of The Moon) oraz kompozycje z nowego, zbierającego doskonałe recenzje albumu “Is This the Life We Really Want?”.

Jest to pierwsza europejska trasa od czasów wyprzedanej „The Wall Live” (2010-2013), którą widziało ponad 4 miliony fanów na całym świecie. Wtedy zagrano aż 219 koncertów, a owa trasa osiągnęła największy sukces komercyjny ze wszystkich tras solowych artystów w historii.

fot: źródło

Ciekawostka: Nazwa trasy nawiązuje do utworu z 1974 roku “Us And Them,” ze sprzedanego w – uwaga – wielomilionowym nakładzie albumu Pink Floyd „Dark Side of the Moon”.

“Wyruszamy z nowym show w trasę” powiedział Roger Waters. “To będzie mieszanka rzeczy z mojej długiej kariery, z moich lat z Pink Floyd i nowości. Najprawdopodobniej 80% to będzie stary materiał, a 20% nowy – ale wszystko połączone tematem ogólnym. Obiecuję, że czeka Was świetne show. Spektakularne – tak jak wszystkie moje poprzednie”.

„Legendarne koncerty Rogera Watersa wywołują silne doświadczenia sensoryczne dzięki zastosowaniu wysokiej klasy, najnowocześniejszej produkcji audiowizualnej oraz zapierającego w piersiach kwadrofonicznego systemu dźwiękowego. Ta trasa nie będzie odbiegać od reguły, po miesiącach starannych przygotowań i wizjonerskich pracach, będzie inspirować tłumy swoją siłą i zabierze publiczność w muzyczną podróż.”

Kto ma szczęście i jest dziś na koncercie Watersa w Krakowie lub będzie w Gdańsku? Dodam subiektywnie, że jeśli ktoś z Was ma lub będzie miał okazje usłyszeć tego człowieka na żywo, to bardzo, ale to bardzo mu zazdroszczę.

Poprzedni artykułVI Letni Festiwal Muzyki i Tańca w Krakowie
Następny artykułMęskie Granie 2018 | Kraków
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.