Rozmowy o Człowieku 2018/2019

0
770

fot: źródło

Bardzo często my, ludzie, zadajemy sobie wiele pytań, na które nie potrafimy znaleźć odpowiedzi – lub odpowiedniego kompana do rozmowy, który rozwiałby nasze wątpliwości. Nie zawsze jest kolorowo, nie zawsze jest dobrze…co można więc zrobić, gdy świat rozczarowuje?

„Rozmowy o Człowieku 2018/2019”, to cykl spotkań, w których może wziąć udział KAŻDY z nas. Jeśli szukamy odpowiedzi na pytania egzystencjalne i próbujemy znaleźć złoty środek na życie – to spotkanie jest właśnie DLA NAS.

„Rozmowy o Człowieku” odbędą się 7 listopada o godzinie 18:00, oraz 12 grudnia również o tej samej godzinie. Przybywajcie do miejsca, jakim jest Polska Akademia Umiejętności, która znajduje się na ulicy ul. Sławkowskiej 17.

fot: źródło

Przeczytaj: Wystawa młoda akademia

Niszczone są autorytety konkretnych ludzi oraz profesji, które powinny cieszyć się zaufaniem publicznym. Rozmywana jest granica pomiędzy prawdą a kłamstwem; takie kategorie przestają mieć znaczenie, gdyż liczą się użyteczne w danych okolicznościach opisy i interpretacja faktów.

Natura ludzka jest niezwykle ciekawym tematem, który nigdy się nie nudzi. Szeroka gama tematów na temat człowieczeństwa i człowieka jako jednostki, jest nieskończenie wielka… Cel spotkania idealnie oddają organizatorzy: „Bezinteresowność i szlachetność stają się synonimami naiwności, obietnica ma wartość spotu reklamowego, którego i tak nikt nie traktuje na serio, odpowiedzialność za słowo budzi uśmiech politowania. Takie wartości jak honor, solidarność, sprawiedliwość, prawdomówność są systematycznie dewaluowane.

Historia przestaje być nauczycielką, która pokazując chwałę, ale i infamię pozwala wyciągać wnioski na przyszłość, jest degradowana do roli służącej, która ma zabezpieczać potrzeby chwilowych triumfatorów. Media serwują niestrawną papkę dobrze sprzedającego się chłamu.

Pomiędzy ludźmi wyrastają mury; miejsce zaciekawienia drugim człowiekiem, jego myśleniem, poglądami, stylem życia zajmuje nieufność i dewaluacja. Obudzone zostały demony nietolerancji, ksenofobii, lęku przed Innym. Co można zrobić? Może nic?”

fot: źródło

Kolejna odsłona cyklu „Rozmów o człowieku”:
-07.11.18 mec Jan Widacki, prof. Janusz Heitzman, dr Andrzej Depko: O morderstwie
-12.12.18 Zbigniew Preisner: O muzyce i wolności

Sprawdź naszą stronę: f7wroclaw

Lubicie dyskutować na tematy filozoficzne? Szczególnie, gdy związane są z człowiekiem i jego naturą? Ja – przyznam szczerze – bardzo! Może wspólnie spotkamy się na Sławkowskiej 17 i porozmawiamy o szeroko pojętym życiu i jego jednostkach?

PS. Wydarzenie jest, oczywiście, bezpłatne!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułWystawa „Młoda Akademia”
Następny artykułTydzień Burgerów w Zenicie
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.