Ruch to zdrowie – każdy to powie, czyli: Krakowskie Forum Sportu!

0
845
źródło: krakow.pl

Sport nie tylko wzmacnia naszą kondycję i pozytywnie wpływa na organizm, jak i wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim bawi i cieszy. Z myślą o tym już po raz trzeci jest organizowane Krakowskie Forum Sportu. Wydarzenie ma na celu obudzenie sportowych pasji w każdym mieszkańcu Krakowa – bez względu na wiek.

Żyj aktywnie!

Na Krakowskie Forum Sportu składa się wiele stref. Nie sposób, by choć w jednej z nich nie znaleźć czegoś dla siebie. I tak w strefie aktywności sportowych można będzie biegać, zagrać w futbol amerykański, a także poznać tajniki gry w rugby, karate, tańców, akrobatyki i wielu innych sportów.

Baw się!

Strefa zabawy przeznaczona jest głównie dla najmłodszych sportowców. Nie zabraknie w niej atrakcji dla dzieci typu: malowanie twarzy, czy możliwość skorzystania ze sprzętu cyrkowego. Strefa zabawy to również: balony, farby, przebrania, czy tunele animacyjne, dmuchany plac zabaw, a nawet trampoliny. Dla tych, którzy zamiast nogami wolą ruszać głową, została przygotowana sekcja zabaw animacyjnych z licznymi krzyżówkami historycznymi i rebusami. Fani klocków LEGO także znajdą w strefie zabawy swój raj. Będą nawet mogli obejrzeć makietę Sukiennic, skonstruowaną z klocków LEGO. Na dziewczynki czekają przebrania księżniczek, a na chłopców rycerzy. Jedno jest pewne – w strefie zabawy na pewno nie będzie nudy!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Gdzie wyjechać na wakacyjny weekend? – f7krakow.pl

Wybierz ulubiony pojazd!

W końcu jazda samochodem to też ruch. Nie mogłoby więc podczas takiego wydarzenia zabraknąć strefy Moto! Można będzie obejrzeć ekspozycję samochodów ze Szkoły Jazdy Michała Kościuszki i Moto Parku Kraków. A nawet obejrzeć z bliska pojazdy policji, straży miejskiej, wojska i straży pożarnej.

Jedz zdrowo!

Mówiąc o aktywności fizycznej, nie sposób by zapomnieć o jedzeniu, które również odgrywa znaczącą rolę w zachowaniu zdrowia. Dlatego podczas Krakowskiego Forum Sportu będzie dostępna strefa kulinarna, w której zamiast tuczących fast foodów można będzie znaleźć żywność ekologiczną, owoce, zdrowe napoje. Darmowy poczęstunek dla dzieci to jedna z głównych atrakcji tej strefy. Bo żeby się ruszać, trzeba mieć siłę… a skąd ją mieć, jeśli nie ze zdrowego jedzenia?

Poznaj stowarzyszenia, skorzystaj z porad!

Nie sposób jeszcze nie wspomnieć o dwóch strefach. W strefie Expo można będzie zapoznać się z działalnością klubów sportowych, stowarzyszeń, organizacji, związanych z aktywnością fizyczną. Dodatkowo w tej strefie będą odbywać się spotkania ze sportowcami. Natomiast w strefie zdrowia pogotowie ratunkowe będzie uczyć, jak wykonywać pierwszą pomoc. Osoby z problemami natury ortopedycznej, będą mogły zaś skorzystać z konsultacji i porad specjalistów w tej dziedzinie.

Kiedy i gdzie?

3. Krakowskie Forum Sportu odbędzie się w sobotę, 8 września, na terenie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie w godzinach 11-16. Dla zainteresowanych, więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać m.in.na stronie Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Krakowie. Na uczestników wydarzenia czekają nie tylko wspaniałe atrakcje, ale i nagrody rzeczowe!

źródło: krakow.pl

Przeczytaj koniecznie: NAUKOWCY DONOSZĄ: KAŻDY PO 40 ROKU ŻYCIA POWINIEN PRACOWAĆ TYLKO 3 DNI W TYGODNIU – f7dobry.com