Są miejsca Znane i nieznane – synagogi Kazimierza

0
778

fot: źródło

Nawet, jeśli jesteście rdzennymi „krakowianami”, gwarantuję Wam, że nie znacie wszystkich zakamarków Krakowa. Szczególnie, że kultura tego miasta jest ogromna, co czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową. Tym razem na tapetę bierzmy synagogi Kazimierza…czy znasz je wszystkie?

Organizatorzy, czyli Zwiedzanie krakowskiego Kazimierza, wyszli z inicjatywą i postanowili zorganizować spacer po jednej z najbardziej malowniczych dzielnic Krakowa, która słynie ze swojej ogromnej wartości kulturalnej. Są miejsca znane i nieznane…szczególnie, jeśli chodzi o krakowskie synagogi. Zwiedzanie rozpoczyna się za równe dwa tygodnie, tj. 24 lutego (niedziela), o godzinie 11:00-13.30 bądź od 13.30-16.00. Spacer podzielony jest na grupy, tak więc pierwsza wyrusza o godzinie 11:00, a druga dwie i pół godziny później. Koszt takiego spaceru, to tylko 10 zł (osoby dorosłe i dzieci od lat 12), a najmłodsi…poznają kulturę za darmo. 😉 Jeśli interesujecie się historią i macie ochotę na „porcję” kultury, zapisujcie się! Wystarczy kliknąć TUTAJ i wysłać wiadomość prywatną do organizatorów. Nie dziękujcie – macie już plany na ostatnią niedzielę lutego! 😉

fot: źródło

Przeczytaj: Uśpiono konia, który upadł w centrum miasta

Spacer ma na celu przybliżenie historii synagog znajdujących się na krakowskim Kazimierzu – od momentu ich powstaniach, aż do czasów współczesnych. Ponadto, „łykniemy” kawałek (historii) sztuki, bowiem zostaną również omówione elementy architektoniczne i przedmioty sakralne, które występują w każdej synagodze. Innymi słowy, to lekcja historii i kultury w jednym! Trasa spaceru prezentuje się następująco:  Synagoga Stowarzyszenia Modlitwy i Dobroczynności Chasydów Radomszczańskich, Synagoga Wysoka, Dom Modlitwy Kowea Itim Ie-Tora, Synagoga Reb Arons Klaus, Synagoga Stara, Synagoga Remuh, Synagoga Poppera, Synagoga Izaaka Jakubowicza, Synagoga Mizrachi, Dom Modlitwy Stowarzyszenia Bóżniczego Szir, Synagoga Kupa, Synagoga Talmud Tora, Synagoga Chasydów z Góry Kalwarii, Chasydów z Dzikowa i Chaima Halberstama, Synagoga Chasydów z Bobowej, Dom modlitwy B’nei Emuna, Synagoga Chewra Thilim, Synagoga Chasydów z Cieszanowa, Synagoga Tempel.

Wiedzieliście, że w Krakowie znajduje się tak dużo synagog?! Już wkrótce będziecie mieli okazję zwiedzić je wszystkie – wystarczy, że dokonacie imiennego zapisu na spacer i…tyle! Żydowski, nieodkryty i przepiękny Kazimierz czeka właśnie na Was! Nie zwlekajcie!

fot: źródło

Sprawdź: f7poznan

Zdarza się Wam zwiedzać Kraków mimo iż uważacie, że znacie swoją małą Ojczyznę? To miasto słynie z wspaniałej kultury, architektury, historii i zabytków, więc nie zamykajmy się na piękno naszego miasta i bierzmy czynny udział w „życiu” naszego Krakowa. W końcu to właśnie stolica małopolski nazywana jest „miastem królów” – nie bez powodu. 😉

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.