Sacrum Profanum przyjazne dzieciom

0
683

fot: źródło

Wszyscy kochają muzykę – zarówno ci starsi, jak i młodsi – nawet maluchy, które jeszcze nie potrafią mówić, ale co z tego, skoro przy muzyce bawią się niesamowicie! 😉 Dorośli swoją porcję muzyki dostaną w poniedziałek, 17 września, ale…co z najmłodszymi? Spokojnie – o nich też nikt nie zapomniał!

O tym, co Sacrum Profanum oferuje tym starszym, pisaliśmy tutaj: klik. Jednak dla najmłodszych – jak zawsze – również znajdzie się coś ciekawego! „Sacrum Profanum przyjazne dzieciom„, to trzy unikalne programy muzyczne, które skierowane są do najmłodszych melomanów, z czego dwa z nich, zostaną zaprezentowane w Polsce po raz pierwszy! Dziś, 16 września, odbędzie się „Sacrum Profanum przyjazne dzieciom„, w siedzibie „Sacrum Profanum”, na ulic Wygranej 2. Swoją drogą – bardzo osobliwa ta ulica, prawda? 😉

Na najmłodszych czeka moc atrakcji: koncert spacerowy, czy teatr muzyczny – wydarzenia cyklu wyróżniają się nietypowymi, atrakcyjnymi wizualnie i ciekawymi technicznie instrumentami oraz partycypacyjną formułą. Każdy program został przygotowany tak, aby dorośli i dzieci czerpali z niego równą satysfakcję!

fot: źródło

Przeczytaj także: Jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii! Klik.

BLISKO | 16.09.2018 | 10.00 / 12.00 / 15.00 | Cricoteka
Dedykowane dzieciom w wieku 1-3 lat
Bilety: 30 zł

Jak mówią sami organizatorzy: „Nie mogliśmy zrezygnować z kontynuacji cyklu wydarzeń kierowanych do najmłodszych, stworzonych specjalnie z uwzględnieniem możliwości percepcyjnych dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Tym razem proponujemy polską produkcję Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu – spektakl Blisko w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak z muzyką Wacława Zimpla, która zostanie przez niego wykonana na żywo. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi, odwiecznie łączących ludzi. Bliskość – ja, ty, my – rodzina. Na okrągłej scenie – w kręgu życia i wspólnoty – pojawia się matrioszka: symbol macierzyństwa, ale jednocześnie obiekt kryjący w sobie mnóstwo niespodzianek. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej – czekają na to by je odkryć. Blisko to spektakl o budowaniu relacji, o rodzicielstwie i wszystkich znaczeniach, które ono ze sobą niesie. Dziecko – centrum świata, zbudowane z cząstek obojga rodziców – jest tajemnicą życia, którą wciąż odkrywamy”. Ja osobiście, z przyjemnością wybrałabym się na taką projekcję!

THE OTHEROOM | 16.09.2018 | 16.00 | Małopolski Ogród Sztuki
Przyjazne dzieciom od lat 7
Bilety: 40 zł
Idea: „The Otheroom to teatr muzyczny, w którym odkrywamy miejsce, gdzie dzieje się coś ważnego, choć jeszcze o niesprecyzowanym celu. Wszystko jest w ruchu – obiekty, muzycy, tancerze, ale i publiczność. Każdy z uczestników przemieszczając się lub będąc przesuwanym w obrębie przestrzeni wykonania utworu, tworzy zupełnie unikatową wersję przestrzenną kompozycji, nadając jej skonkretyzowaną i zamkniętą formę. Taka prezentacja muzyki, przecząca przyzwyczajeniom statycznego i „siedzącego” odbioru, jest świetną alternatywą dla tradycyjnego układu scena/widownia.” Co o tym sądzicie?

fot: źródło

Mała uwaga od organizatorów – zwrot „przyjazne dzieciom” nie oznacza, że koncerty są wyłącznie dla nich – wręcz przeciwnie! Mogą przyjść wszyscy – dzieci, rodzice, siostrzenice i kuzyni, a także babcia, dziadek, brat czy siostra – na tych wydarzeniach odnajdą się wszyscy. 🙂

To jak, kto się wybiera? Bawcie się dobrze!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułO operze: Olga Tokarczuk, Pia Partum, Alek Nowak
Następny artykułPomagamy zwierzakom z Przystań Ocalenie!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.