„Sadzonki za surowce wtórne” z okazji Dni Ziemi!

0
911
źródło:jestemekowkrakowie.pl

Wydział Kształtowania Środowiska UMK postanowił uroczyście uczcić tegoroczne Dni Ziemi. Z tej okazji 26 – 27 kwietnia na alei Róż w Nowej Hucie odbędzie się szereg wydarzeń, mających na celu obudzenie i utrwalenie świadomości troski o naszą planetę. W tych dniach można będzie również otrzymać sadzonki kwiatów balkonowych i krzewów w zamian za przyniesienie odpowiedniej ilości butelek, puszek, czy zużytych baterii. 

W piątek 26 kwietnia od godziny 11 można będzie można uczestniczyć w Krakowskiej Wystawie Ekologicznej,  wziąć udział w szeregu prezentacji, licznych warsztatach, pokazach filmów, a także w wielu konkursach i zabawach. Szczegółowy program znajduje się na plakacie poniżej. Tego samego dnia, wzdłuż ulicy Warszawskiej odbędzie się sadzenie krzewów z udziałem mieszkańców i władz miasta Krakowa. To świetna akcja, uświadamiająca jak wielką rolę w naszym miejskim życiu odgrywają rośliny.

Również 26 kwietnia o godz. 12 odbędzie się 27. Spotkanie Młodych Ekologów: „O ociepleniu klimatu – rozmowy w kontekście”. Można będzie również wziąć udział w wiosennych spacerach z dr Zygmuntem Kiszką po Parku Ratuszowym, Parku Szwedzkim i Lesie Mogilskim.

Zarówno w piątek jak i w sobotę, w godzinach 11-17 będzie możliwość otrzymania wspomnianych wcześniej sadzonek kwiatów balkonowych i krzewów. Wraz z nimi będzie można dostać woreczki z kompostem uzyskanym z przetworzonych odpadów zielonych zebranych od mieszkańców Krakowa (do wyczerpania zapasów). Warunek otrzymania takiego eko pakietu to przyniesienie na miejsce zbiórki: 50 BUTELEK PET lub 50 PUSZEK ALUMINIOWYCH lub 50 ZUŻYTYCH BATERII.

Dla wszystkich chętnych, by uczcić Dni Ziemi, poniżej szczegółowa rozpiska towarzyszących wydarzeń:

źródło: krakow.pl

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej: jestemekowkrakowie.pl

Już dziś: Tradycyjne Święto Rękawki!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.