Śmierć Fauna – słuchowisko

0
1077

fot: źródło

Faun to bóg bóg zarówno płodności, jak i lasów górskich. Ponadto jest opiekunem pasterzy, darzy płodnością ich stada i uczy uprawy roli. Bardzo mocno związany jest z lasem – dlatego też często występuje w otoczeniu innych bóstw leśnych. Przyjął cencyh Pana – krótkie różki i kopytka. Jest to niewątpliwie jedna z ciekawszych postaci, której nieco więcej uwagi poświęcił niesamowity Tytus Czyżewski.

Fundacja Miasto Literatury i Cricoteka pragną przedstawić słuchowisko na podstawie „Śmierci Fauna” Tytusa Czyżewskiego. Odsłuch odbywa się piątek, 10 sierpnia 2018 roku, o godzinie 18:00 w siedzibie Cricoteki, na ul. Nadwiślańskiej 2–4 w Krakowie. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Jednak to nie koniec atrakcji – po odsłuchu, organizatorzy zapraszają na wystawy tematyczne.

fot: źródło

Tytus Czyżewski (1880–1945) – malarz, poeta, krytyk sztuki, członek pierwszej polskiej grupy awangardowej lat 20. – teoretyk formizmu, jeden z najważniejszych innowatorów poezji XX wieku. W dorobku ma wiersze pisane w stylu futuryzmu, a w późniejszym czasie stylizowane na ludowy prymitywizm. Pracował również w polskiej ambasadzie w Paryżu.

fot: źródło

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Cricot idzie!”, która prezentowana jest w Cricotece do 19 sierpnia 2018.

„Jestem Faun,
Leśny bóg,
Z klasycznej pochodzę krainy”

Występują:
Jerzy Radziwiłowicz

fot: źródło

Jerzy Trela

fot: źródło

Juliusz Chrząstowski

fot: źródło

Maria Maj

fot: źródło

Adam Ferency

fot: źródło

Katarzyna Skarżanka

fot: źródło

Mirosław Konarowski

fot: źródło

Anna Karczmarczyk

fot: źródło

Natalia Kujawa

fot: źródło

oraz Bożena Bujnicka – śpiew

fot: źródło

Reżyseria: Tomasz Cyz
Muzyka: Janusz Stokłosa
Realizacja dźwiękowa: Jarosław Regulski

Produkcja: Fundacja Miasto Literatury
Współorganizator: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Wspaniała obsada, prawda? Ta mieszanka talentów na scenie na pewno da wspaniałe efekty… A więc, kto wybiera się zobaczyć to na żywo?

Poprzedni artykułDzień św. Wawrzyńca
Następny artykułBiznes Klasyk – kino plenerowe nad Wisłą
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.