Spędź aktywnie lato w Krakowie. Tu każdy znajdzie coś dla siebie!

0
680

Pogoda w wakacje w Krakowie w tym roku wyjątkowo nas rozpieszcza. Jest bardzo ciepło, więc możemy poświęcić wiele czasu na nasze hobby. Kraków to miasto, które dba o zwolenników aktywnego wypoczynku. A Ty jak lubisz spędzać czas w naszym kochanym Krakowie?

„Sport to zdrowie” – pewnie słyszałeś o tym nie raz. Uprawianie sportu przedłuża sprawność i zdrowie organizmu, a radość, która płynie z aktywności fizycznej, można udowodnić naukowo.

Od kilku lat jest moda na sport. Bardzo wiele Polaków deklaruje, że regularnie uprawia sport. I jest w tym wiele prawdy, ponieważ siłownie są przepełnione, a na ulicy zawsze zauważy się osobę uprawiającą sport.

Polacy najczęściej praktykują jazdę na rowerze i bieganie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni – wynika z najnowszej edycji badania sondażowego, dotyczącego trendów w obszarze sportu i kultury, zrealizowanego przez firmę ARC Rynek i Opinia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: WAŻNE CYTATY NA TEMAT ZDROWIA I SZCZĘŚCIA CZŁOWIEKA – f7dobry.com

W Krakowie można nie tylko biegać i jeździć na rowerze! 

Kraków to miasto, które wyjątkowo dba o miłośników aktywnego spędzania czasu. Z myślą o wszystkich pasjonatach sportu stworzono w Krakowie bogatą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.

W Krakowie powstało także pierwsze w Polsce centrum rehabilitacji osób po amputacji.

Z kolei w październiku 2017 roku Kraków został wyróżniony tytułem Sportowej Gminy 2017 w kategorii Miast i Gmin powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Na tę bardzo pozytywną ocenę złożyło się wiele działań.

Chociażby to, że w letnie miesiące w Krakowie szkoły, domy i kluby kultury, miejskie instytucje, muzea i ośrodki sportowe przygotowują bogaty program zajęć. Młodzi krakowianie mogą odpoczywać i bezpiecznie się bawić z rówieśnikami, na dodatek ucząc się czegoś nowego, rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności.

„Co roku krakowskie samorządowe szkoły podstawowe organizują dla uczniów wypoczynek stacjonarny w ramach akcji „Lato w szkole”. Ofertę zajęć na te wakacje przygotowało 78 samorządowych szkół podstawowych, w tym pięć specjalnych. Wydział Edukacji UMK szacuje, że skorzysta z niej około 9,7 tys. dzieci. Przewidywany koszt akcji to ponad 1,2 mln zł” – podaje krakow.pl.

Jakie dyscypliny można potrenować w ramach projektu „Lato w mieście”?

  • piłka nożna
  • piłka ręczna
  • siatkówka
  • koszykówka
  • pływanie
  • fitness
  • kajakarstwo górskie
  • nordic walking
  • rugby
  • strzelectwo

To tylko niektóre dyscypliny. Następnym razem, gdy pomyślisz, że Ci się nudzi – zdecydowanie wróć do tego artykułu i zauważ, że w Krakowie dzieje się naprawdę wiele ciekawych rzeczy! 🙂

PRZECZYTAJ TAKŻE: Prezydent Krakowa wysłał list do premiera ws. norm jakości węgla. To bardzo ważny głos! – f7krakow.pl

Zdjęcie główne: pixabay.com