Spędź lato aktywnie! Ćwicz w zieleni!

0
714

fot: źródło

Ludzie często szukają wymówek, aby nie musieć ćwiczyć. Na przykład: „Mam iść zimą na siłownie? Nie, zaziębię się, gdy wyjdę spocona z sali” lub „jak mogłabym iść pobiegać w lipcu? Przecież bardzo się spocę, jest lato, a ja się zagotuję.” I tak w kółko… Pamiętajmy o tym, że od czegoś trzeba zacząć! A poza tym, „idealna” chwila sama nie nadejdzie – to my musimy ją znaleźć. Dlatego też Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie wraz z Kraków PL, postanowili pomóc nam w poszukiwaniach i od 6.08 do 26.08, oferują nam tę „nie(idealną)” chwilę!

„Ruszajże się, dobrze skorzystaj z lata!” – z takim hasłem występują organizatorzy do nas, mieszkańców Krakowa. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że sport to zdrowie i długowieczność, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiliście – zawalczcie o siebie, o swoje zdrowie i ciało!  Co tydzień, od poniedziałku do środy od godziny 18:00, macie okazję spotkać się i poćwiczyć pod okiem profesjonalistów na świeżym powietrzu. Pewnie chcielibyście wiedzieć, gdzie możecie się spotkać. Do wyboru kilka miejsc:

Park im. Henryka Jordana w Krakowie,

fot: źródło

-Park Bednarskiego,

fot: źródło

– Park Zaczarowanej Dorozki,

fot: źródło

– Zalew Nowohucki.

fot: źródło

A tak w przybliżeniu będą wyglądały następne zajęcia:

PARK JORDANA
Lans Na Balans – Daria Loferska – 18.00 – 2018-06-11
to system ćwiczeń, uznany na całym świecie, który ukierunkowany jest na rozciąganie i wzmacnianie całego ciała w celu zwiększenia elastyczności i siły, uwolnienia się od stresu i poprawy postawy. Regularnie uprawiany pozwala również na osiągnięcie długotrwałego efektu silnej i smukłej sylwetki.

Power Trening – YouCan – Studio Treningu Personalnego dla Kobiet – 19.30 – 2018-06-12
Zajęcia o średniej intensywności, kierowane do osób o różnym poziomie zaawansowania i wieku. Razem spalimy tysiące kalorii, ujędrnimy ciało i poprawimy kondycję – jednocześnie świetnie się bawiąc! Zabierz ze sobą osobę towarzyszącą i dołączcie z nami do walki o lepszą wersję siebie!

Trening biegowy – All For Body – 19.00 – 2018-06-13
Zajęcia dla osób, które lubią się poruszać i trochę pomęczyć. Zdrowy tryb życia, przygotowanie do startu w zawodach biegowych, poprawa kondycji oraz zwiększenie wytrzymałości. Jeśli te czynniki są ważne dla Ciebie to są właśnie zajęcia dla CIEBIE!

PARK BEDNARSKIEGO
Boot Camp Madness – A&J Fitness – 19.00 – 2018-06-12
Ćwiczenia w formacie 20-10. Oznacza to, że wykonajmy ćwiczenia przez 20 sekund i odpoczywamy 10 sekund między ćwiczeniami. Jest to doskonały format ćwiczeń na utratę tłuszczu oraz na zwiększenie wytrzymałości.

Spal dużo kcal- Synergia – Naprawiamy Ludzi – 19.00 – 2018-06-13
Wakacyjny sposób na wzmocnienie i wyrzeźbienie sylwetki! Dołącz do nas, żeby zrobić fajny trening, poznać ciekawych ludzi i świetnie spędzić czas. Będziemy uczyć poprawnego i zdrowego ruchu. W Synergii wierzymy, że ruch leczy i właśnie to chcemy Wam pokazać! Jesteśmy grupą pasjonatów, uśmiechniętych i pozytywnie zakręconych specjalistów od ruchu. Z nami popracujesz nad kondycją oraz właściwym ruchem i w konsekwencji nad sprawniejszym ciałem. A przy tym będziemy się świetnie razem bawić!

PARK ZACZAROWANEJ DOROŻKI
Tabata – Active Niuton – 18.30 – 2018-06-11
Jest to czterominutowy trening, podzielony na 8 serii po 20 sekund pracy i 10 sekund odpoczynku. Taką serie powtarza się 3-4 razy. Cały trening zaczyna się od 10 min rozgrzewki, a kończy 10 min stretchingiem Dzięki temu „podkręcamy” metabolizm i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Tajemnica treningu tkwi w procesie zwanym „afterburn”. Po takim wysiłku spalasz jeszcze dodatkowe kalorie nawet do 48 godz. po zakończeniu sesji.

W zdrowym ciele zdrowy duch – All For Body – 17.30 – 2018-06-12
Zajęcia z trenerem dla każdego: rodziców z dziećmi, seniorów, osób prowadzących siedzący tryb życia, a także dla tych aktywnych! Szerzenie zdrowego trybu życia przez dobrą zabawę w miłej atmosferze!

ZALEW NOWOHUCKI
Trening biegowy – All For Body – 19.00 – 2018-06-11
Zajęcia dla osób, które lubią się poruszać i trochę pomęczyć. Zdrowy tryb życia, przygotowanie do startu w zawodach biegowych, poprawa kondycji oraz zwiększenie wytrzymałości. Jeśli te czynniki są ważne dla Ciebie to są właśnie zajęcia dla CIEBIE!

Zdrowy kręgosłup – Active Niuton – 10.00 – 2018-06-12
To ćwiczenia dla każdego bez względu na wiek i poziom aktywności fizycznej. Siedzący tryb życia, brak ruchu powodują ,że mięśnie tracą elastyczność i nie utrzymują kręgosłupa w prawidłowej pozycji. Program ćwiczeń opracowany jest tak aby wzmocnić mięśnie posturalne, poprawić ruchomość i stabilizację kręgosłupa oraz nauczyć prawidłowej postawy ciała. Odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmocnią mięśnie pośladków , brzucha i pleców. Zajęcia te mają charakter profilaktyczny jak i terapeutyczny.

Nordic Walking – kajakujemy.pl – 10.00 – 2018-06-13
Nordic Walking to sposób chodzenia z kijami. Jest aktywnością dla wszystkich grup wiekowych – od dzieci po seniorów! Każdy może uprawiać Nordic Walking. A korzyści takiego marszu jest sporo: • zwiększa ruchomość stawów i kręgosłupa oraz odciąża je, eliminując bóle; • wzmacnia wszystkie mięśnie ciała; • zwiększa wydolność tlenową – rzadziej się męczymy, mamy więcej sił; • poprawia krążenie i dodaje energii; • pomaga schudnąć (jest o 30 – 40% bardziej intensywny niż zwykły marsz!).

Kto wybiera się poćwiczyć? 😉