Spektakl / Ja, Sendlerowa / Teatr Barakah

0
1348

fot: źródło

Irena Sendlerowa to jedna z najbardziej popularnych polskich działaczek społecznych, która niosła ludziom pomoc podczas II Wojny Światowej. Zasłynęła z brawurowej postawy i niezwykłej pomocy Żydom. Jest to jedna z tych osób, które powinniśmy podziwiać, a przede wszystkim, pielęgnować o nich pamięć.

Organizatorzy, czyli fenomenalni ArtCafe Barakah i Teatr Barakah, zapraszają na spektakl o kobiecie, która niosła pomoc tym, którzy podczas II Wojny Światowej, najbardziej jej potrzebowali… „Ja, Sendlerowa. Wypowiadam wojnę Hitlerowi! O tak! No chodź! W ząbek czesany i wszyscy w ząbek czesani. Takiego wała! Co mi tu będzie jakiś psychopata wprowadzał jakieś swoje zasady higieny międzyludzkiej. Nie zostawię tego. Bo płonie we mnie gniew, bo jestem wkurwiona, bo bardzo, naprawdę bardzo nie podoba mi się to wszystko i nie mam zamiaru nic z tym nie robić”.

 

Przeczytaj: Pan Tadeusz w XXI wieku

Irena Sendlerowa swoimi bohaterskimi czynami, została niejednokrotnie nagrodzona. Jedna nigdy, mimo wszystkich pochwał i odznaczeń, nie uważała siebie za bohaterkę, ponieważ „robiła to, co słuszne”. Jak mówią organizatorzy: „Dzieci uratowane kontra dzieci martwe. Gorzkie równania i statystyki. Bohaterstwo osoby, która uratowała wiele żydowskich dzieci, bohaterstwo będące kroplą w morzu krwi. Kobieta prowadząca nierówną walkę ze śmiercią, podłością, pragmatycznym równaniem siły.

Sendlerowa występuje jako symbol nieprzejednania w świecie ryzykownych wyborów, symbol walki o pokój, niepodległości osobistej, także jako symbol międzyludzkiej empatii walczącej z bezwzględną, chłodną maszyną. Ale „Ja, Sendlerowa” jest także opowieścią o przejmowaniu osobistej historii dla zbiorowego poczucia komfortu, opowieścią o ostatecznej samotności bohaterstwa, rozczarowaniu oraz o samotności człowieka wobec okrucieństwa i obojętności świata.” Czy my, w obliczu takiej tragedii, potrafilibyśmy uratować choć jedną osobę? Pani Sendlerowa wcale się nie zastanawiała – postąpiła tak, jak powinna…

fot: źródło

Sprawdź naszą nową stronę: citryrozrywka.pl

„JA, SENDLEROWA”
reżyseria: Ana Nowicka
tekst: Bartek Harat
muzyka: Adrian Konarski
scenografia i kostiumy: Monika Kufel
choreografia: Katarzyna Kleszcz
obsada: Ala CzarnikOla Konior, Monika Kufel, Łukasz GawrońskiKarol Śmiałek

Data premiery: 11 XI 2018
BILETY w cenie 40/25 zł, można kupić:

Od pn.-pt. w godz. 10:00-17:00 i na godz. przed każdym wydarzeniem w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28,
– http://teatrbarakah.com/barakah-wp/events/event/ja-sendlerowa/
– przed spektaklem (jeśli są jeszcze wolne miejsca).

Rezerwacja:
rezerwacje@teatrbarakah.com lub tel.: 12 397 80 47

fot: źródło

Wybieracie się na spektakl o Irenie Sendlerowej?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułPan Tadeusz w XXI wieku. Sesja naukowa
Następny artykułTotalna wyprzedaż – zastawa i sprzęt z bistro
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.