Spływ Kajakowy Dłubnią w Nowej Hucie

0
1233

Lubicie wodę, naturę i aktywnie spędzony czas? W takim razie pakujcie się, bo już 23 czerwca odbędzie się Spływ Kajakowy Dłubnią w Nowej Hucie!

fot: wydarzenie

Zapisy nadal trwają, dlatego też spieszcie się, bo czas goni – macie go tylko do jutra!

Oto strona, na której możecie się zapisać: link

Nowa Huta jest jednym z tych miejsc Krakowa, które cechuje wspaniała historia sięgająca aż epoki średniowiecza!

Największa dzielnica Krakowa, którą można zobaczyć z wysokości kajaka!

fot. EcoTravel

Miło jest spędzić czas na powietrzu, bez telefonów i innych urządzeń, które pożerają nam cenne godziny…spróbujcie spływu kajakowego, „nowe narodzenie” gwarantowane! PS. Wasze oczy też Wam za to podziękują. 😉

Warto spojrzeć na nowohuckie tereny od tej drugiej strony. Osadnictwo Nowej Huty istnieje bowiem nieprzerwanie od epoki neolitu, a ponadto, dzięki badaniom archeologicznym, odkryto tutaj osadę celtycką, jeden z większych w Europie ośrodków garncarskich z czasów rzymskich – najstarszą na naszej rodzimej ziemi osadę Słowian! Dzięki temu, że wschodnia granica Nowej Huty pokrywa się z dawną dzielnicą austriacko-rosyjską, nietrudno jest zauważyć liczne forty.

Średniowieczne ludy stworzyły tu swoje siedziby, które z czasem przerodziły się w majątki, dlatego też na tych terenach występuje sporo pałaców, dworków i obiektów sakralnych, które również zobaczycie podczas spływu.

Warto jednak wspomnieć, że największą atrakcją Nowej Huty jest kopiec Wandy – mogiła córki Kraka, który założył najpiękniejsze miasto w Polsce.

Nowohucka rzeka Dłubnia, która swe źródło znajduje we wsi Jangrot, przepływa przez centrum dzielnicy Nowa Huta. Nie zmieniło to jednak jej naturalnych i wyjątkowych walorów, które cechuje między innymi woda bez zanieczyszczeń, dlatego też spływ kajakowy jest świetną przygodą, który pozwala „bratać się” z Matką Naturą.

fot: wydarzenie

Spływ kajakowy jest dla każdego – par, osób lubujących się w naturze czy rodzin z dziećmi. Liczne przewężenia, przygody i naturalne przeszkody są wspaniałym dodatkiem do przygody, które dodają smaku całej wyprawie.

Po szkoleniu i informacjach odnośnie bezpieczeństwa, następuje wodowanie kajaków i rozpoczęcie spływu znad Zalewu Nowohuckiego aż do Wisły.

Ważna informacja: wszystkie kajaki są dwuosobowe. Jeśli chodzi o miejsce dla dzieci, dostępne są specjalne siedziska dla maluchów od 3 do 5 lat. Istnieje jednak możliwość udostępnienie dodatkowego miejsca w kajaku 2+1.

Jeśli jednak chcesz wybrać się sam i nie masz pary „do kajaka” – nie martw się! Zawsze znajdzie się miejsce z instruktorem lub z kimś, kto również szuka tej drugiej osoby do pary. 🙂

Transport po spływie do miejsca startu auto/bus jest zapewniony, z tym że w pierwszej kolejności są kierowcy i osoby bez samochodu.

Jeśli macie jakieś pytania, śmiało kierujcie je na: ola@ecotravel.pl lub dzwońcie pod +48606854029.

PS. Jeśli nie uda Wam się dotrzeć na spływ w najbliższą sobotę – nie szkodzi. Śledźcie strony organizatorów: Biuro Podróży Ecotravel, Fundacja EcoTravel, Kalendarz Imprez Nowohuckich, a przede wszystkim Nowa Huta Travel – tam znajdziecie informacje odnośnie kolejnych spływów.

Wydarzenie na facebooku: spływ kajakowy.

Miłej zabawy na łonie natury!