Spotkanie historycznych tramwajów z czterech miast Polski

0
794

fot: źródło

Kiedy ostatni raz mieliście styczność z zabytkowymi tramwajami? Teraz stawiamy na innowacje i nowoczesność, ale klasyka zawsze będzie na czasie! Już 1 kwietnia u nas, w Krakowie, spotykają się historyczne tramwaje z czterech miast Polski!

To wcale nie jest żart – choć data 1 kwietnia może być myląca. Gwarantujemy, że nie ma to nic wspólnego z Prima Aprilis! Organizatorzy, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w KrakowieKraków PLMuzeum Inżynierii Miejskiej potwierdzają, że pojutrze, czyli w poniedziałek 1 kwietnia, na własne oczy możemy zobaczyć historyczne i zabytkowe tramwaje z czterech miast Polski: Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Krakowa. Jeśli macie ochotę obejrzeć te wyjątkowe zabytki, wystarczy, że w najbliższy poniedziałek odwiedzicie teren zabytkowej zajezdni Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ulicy świętego Wawrzyńca 15.

fot: źródło

Przeczytaj: Wielkie otwarcie Bezogródek Food Truck Park!

Właśnie to wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania wyremontowanego przez MPK S.A w Krakowie wyjątkowego wagonu typu K o numerze inwentarzowym 473 pochodzącego z Warszawy, który właśnie tego wyjątkowego dnia, 1 kwietnia, zadebiutuje na krakowskich torach. Po prezentacji, organizatorzy zapraszają na PRZEJAZD WSZYSTKIM HISTORYCZNYMI TRAMWAJAMI Z CZTERECH MIAST! To jedyna taka możliwość i niepowtarzalna okazja, aby przejechać się niezwykłą komunikacją miejską! Wagony od godziny 12.30 do 14.00 będą kursowały z Muzeum Inżynierii Miejskiej do centrum miasta, a następnie wokół Plant. Odjazdy zostały zaplanowane co 10 minut z ul. św. Wawrzyńca przez ul. Starowiślną, Westerplatte, Basztową, Dunajewskiego, Straszewskiego, Franciszkańską, pl. Wszystkich Świętych, ul. Dominikańską i ul. Dajwór.
Historyczne wagony będzie można oglądać w zabytkowej zajezdni Muzeum Inżynierii Miejskiej przez najbliższy miesiąc, do 30 kwietnia bieżącego roku.

fot: źródło

Sprawdź: f7dobry

Wybieracie się na przejazd historycznymi, zabytkowymi tramwajami? Nie możecie przegapić takiej okazji, bo drugiego razu może już nie być! Z kim widzimy się pierwszego kwietnia w Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ulicy świętego Wawrzyńca 15? Koniecznie dajcie znać!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.