Święty z Wadowic – Jan Paweł II. Widowisko w Krakowie

0
999

fot: źródło

„Święty z Wadowic – Jan Paweł II. Widowisko w Krakowie” – tak brzmi tytuł wydarzenia, który odbędzie się w ramach Festiwalu Cracovia Sacra. Już jutro, w środę 15 sierpnia o godzinie 20:00, spotkamy się w „Centrum Jana Pawła II”, przy ulicy Totus Tuus 34, aby wspólnie obejrzeć to fenomenalne widowisko.

Wspaniałe wydarzenie upamiętniające naszego Papieża Polaka, Świętego Jana Pawła II. Koncert odbędzie się 15 sierpnia 2018 roku o godzinie 20:00, „Centrum Jana Pawła II „Nie Lękajcie się!” Na scenie wystąpią niezwykle utalentowani wokaliści:

Lampert Andrzej (profil oficjalny),

fot: źródło

-Czesław Śpiewa,

fot: źródło

-Mateusz Nagórski,

fot: źródło

Natalia Niemen,

fot: źródło

-Justyna Reczeniedi – soprano,

fot: źródło

-Joanna Smajdor,

fot: źródło

-Magda Steczkowska,

fot: źródło

-Piotr Szewczyk Music,

fot: źródło

-Magdalena Wasylik,

fot: źródło

-Hanka Wójciak,

fot: źródło

-Rafał Żur.

fot: źródło

Poza tym, wystąpią:

-Urszula Grabowska,

fot: źródło

-Radosław Krzyżowski,

fot: źródło

-Jan Nowicki

fot: źródło

Prawdziwa plejada gwiazd, prawda? 😉

A poza tym, wystąpią:

-Orkiestra pod kierownictwem Miłosz Wośko
-Chór PASSIONART pod batutą Janusz Wierzgacz
-Grupa tancerzy w układach choreograficznych Maciek Florek

Libretto i reżyseria: Michał Zabłocki
Muzyka: Andrzej Bonarek, Krzysztof Herdzin, Czesław Mozil, Mateusz Nagórski, Adam Niedzielin, Marcin Nierubiec, Krzysztof Odrobina, Janusz Wierzgacz, Miłosz Wośko, Andrzej Zieliński.

fot: źródło

Sami organizatorzy o wydarzeniu: „Spektakl to próba ukazania świętości Karola Wojtyły – żywej, prawdziwej i pełnej mocy. Zaskoczeniem jest już samo podejście do tematu, bo spektakl o Janie Pawle II rozpoczyna się od… jego śmierci, a przewodnikiem widza staje się Adwokat Diabła z procesu beatyfikacyjnego. „Santo subito” wykrzyczane w kilka chwil po pogrzebie papieża, napędza korowód wydarzeń, który ostatecznie kończy się kanonizacją. Po drodze jesteśmy świadkami wielu tajemniczych znaków oraz poruszających świadectw płynących z odległych zakątków świata.

Widowisko muzyczne „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” wyprodukowane zostało wspólnie przez Narodowe Centrum Kultury i Fundację Pełni Kultury specjalnie na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Jest ono hołdem złożonym największemu Polakowi, którego mądrość, odwaga i ogromna siła zmieniały bieg historii.”

WSTĘP WOLNY!
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11.

www.jp2music.pl

Również w przypadku wykonywanych utworów, organizatorzy wypowiadają się w ten sposób: „Niezwykłe utwory z widowiska ŚWIĘTY zostały uwiecznione na płycie CD, która będzie dostępna podczas widowiska w Zakopanem. „Jestem tu” to znane nazwiska, różne style i gatunki muzyczne, wyjątkowa ekspresja i energia,a wszystko na temat spraw najważniejszych- myśli i działań Świętego Jana Pawła II. Muzykę skomponowali wybitni kompozytorzy m.in. Andrzej Zieliński znany z zespołu Skaldowie, Adam Niedzielin, Andrzej Bonarek, a teksty napisał krakowski poeta Michał
Zabłocki. TU jest wszystko; i mądrość, i historia, i polskość. No i świetne głosy, ciekawe harmonie, piękne brzmienia… wiele z tych utworów ma znamiona przebojowości i może stać się prawdziwymi hitami – tak o płycie Jestem tu wypowiadał się Paweł Sztompke – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia.”

fot: źródło

Projekt Święty z Wadowic – Jan Paweł II realizowany jest w ramach Działania 6.1. Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.2. Organizacja wydarzeń kulturalnych Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

Poprzedni artykułPiknik z Mira Organic
Następny artykułWolfang Amadeusz Mozart i opera komiczna
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.