Syreny alarmowe w Krakowie – o co chodzi?

0
754

fot: źródło

Zarówno 14 i 15 listopada w Krakowie, jak i w innych, polskich miastach, usłyszymy wycie syren alarmowych. Co to oznacza? Dlaczego wyją one wszędzie? Odpowiedź brzmi: ćwiczenia RENEGADE.

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że 14 i 15 listopada, odbędzie się trening systemu alarmowania ludności w ramach ćwiczeń wojskowych. W tym czasie, usłyszmy „wyjące” syreny alarmowe, które zostaną uruchomione między godziną 9:00, a 14:00. Ponadto, dniem rezerwowym stał się 16 listopada.

fot: źródło

Przeczytaj: Pomóż zwierzakom!

Jak pisze Gazeta Krakowska: „Dźwiękowe syreny alarmowe to sposób na system szybkiego ostrzegania o poważnych zagrożeniach klęską żywiołową (np. powodzią, pożarem czy huraganem) albo poważną awarią techniczną (np. przerwanie tamy czy awaria elektrowni atomowej), które mogą mieć tragiczne skutki dla ludności cywilnej na masową skalę. Taki sygnał alarmowy stosuje się także, gdy dojdzie do zagrożenia terrorystycznego lub działaniami wojennymi (np. nalot bombowy). Modulowany sygnał akustyczny w ramach ćwiczeń RENEGADE-SAREX 18/II ma trwać 3 minuty. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez nadanie ciągłego sygnału akustycznego ciągłego, także trwającego 3 minuty.”

fot: źródło

Sprawdź: f7city

Pamiętajmy, że są to TYLKO ćwiczenia. Jednak gdyby okazało się, że jest inaczej, wraz z syrenami alarmowymi rozpowszechnione będą ostrzeżenia płynące z środków masowego przekazu, np. internet czy telewizja.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.