„Szafa Dobra” ponownie otwarta w Krakowie

0
193
"Szafa Dobra" otwarta dla potrzebujących. Zdjęcie: pl.freepik.com

Od 5 października znów ruszyła „Szafa Dobra” w Krakowie. Os. Górali 8 – tutaj bezpłatnie dostaną odzież potrzebujące osoby z Ukrainy.

„Szafa Dobra” otwarta w nowej lokalizacji. Od środy przy os. Górali 8 działa magazyn dla uchodźców, w którym potrzebującym osobom z Ukrainy będzie wydawana odzież.

„Szafa Dobra” to miejsce gdzie osoby, które uciekły przed wojną w Ukrainie mogą bezpłatnie otrzymać najpotrzebniejszą odzież. Duża liczba osób uciekała z ogarniętego konfliktem kraju z małym plecakiem lub torbą. Nie mają nic.

„Szafa Dobra”- jak informuje miasto, działa od środy do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00. W tym czasie będzie można przywozić odzież zimową dla uchodźców z Ukrainy.

Czytaj: Duża ilość zwierząt w krakowskim schronisku. Ludzi nie stać na ich utrzymanie. 

„Szafa dobra” pod koniec sierpnia zakończyła działalność w budynku po dawnej galerii handlowej Plaza. Pracowało w tym miejscu ponad 7 tys. wolontariuszy, którzy udzielili pomocy dla prawie 80 tys. osób, wydając 600 tys. sztuk wielu rzeczy.

„Postanowiliśmy poszukać nowego miejsca na „Szafę Dobra” gdyż wiemy, że przed nami ciężka zima i chcemy aby każda osoba, która przyjechała do Krakowa otrzymała od nas ciepłą odzież. Dotychczas udzieliliśmy wsparcia w „Szafie Dobra” prawie 80 000 osobom, ale wiemy, że osób potrzebujących rzeczy na zimę jest wciąż bardzo dużo i dlatego po krótkiej przerwie wracamy do pracy. Od 5 października zapraszamy do „Szafy Dobra” w nowej lokalizacji na os. Górali 8 wszystkie osoby potrzebujące, które uciekły przed wojną w Ukrainie. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się przetrwać ten czas” – powiedziała Maria Wojtacha, dyrektorka Centrum Wielokulturowego.

Obserwujemy, że takie miejsce jest nadal potrzebne dla uchodźców z Ukrainy i w związku z nadchodzącą zimą chcemy aby osoby, które przyjechały do Krakowa nie zostały bez podstawowej, ciepłej odzieży” – dodała Wojtacha.

Czytaj: In vitro w Krakowie – miasto dopłaci do programu

„Jeżeli ktokolwiek potrzebuje innego wsparcia zapraszamy również do naszego magazynu na ulicy Daszyńskiego 16, gdzie wydajemy jedzenie, artykuły higieniczne i rzeczy do spania. Zachęcamy również do skorzystania z pomocy naszego Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców, który mieści się w Galerii Kazimierz (wejście od Rzeźniczej), gdzie udzielamy wszelkiego rodzaju informacji administracyjnych oraz konsultacji prawnych i psychologicznych” – mówi Wojtacha.

SZAFA DOBRA os. Górali 8, Kraków
godziny otwarcia
środa, czwartek, piątek, godz. 10.00-16.00.

W tych samych dniach i godzinach „Szafa Dobra” jest otwarta dla darczyńców, którzy chcieliby przekazać rzeczy czyste i w dobrym stanie. Aktualnie najbardziej potrzebna jest zimowa odzież męska.