Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu”

0
678
źródło: krakow.pl

Często narzekamy na pracę, ale tak naprawdę potrafimy ją docenić dopiero wtedy, kiedy zostaniemy bezrobotni. Pomimo codziennych problemów, które na co dzień przysparza nam praca, to właśnie ona okazuje się być największym skarbem, pozwalającym nam na przetrwanie… Dla tych, którzy chcieliby w końcu znaleźć pracę zostały przygotowane Targi Pracy i Przedsiębiorczości, które odbędą się 18 października, w godz. 10.00-14.00 na terenie TAURON Areny Kraków.

Tegoroczne targi będą pod hasłem:  „Świadomie do celu”. Organizatorem wydarzenia jest Grodzki Urząd Pracy w Krakowie. Udział w targach jest bezpłatny. Przewidywanych jest 90 wystawców, pochodzących głównie z lokalnego rynku pracy. Będzie prowadzony nabór na różne stanowiska, dla ludzi z wykształceniem od podstawowego, aż po wyższe.

Podczas targów będzie można również bezpłatnie skorzystać z konsultacji u doradców zawodowych…to coś dla tych, którzy nie są pewni w jakim kierunku powinni się rozwijać i nie wiedzą w jakiej pracy mogą wykorzystać swój potencjał. Oprócz tego będzie możliwość skorzystania z porad od przedstawicieli  Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, czy Urzędu Skarbowego.

W końcu, w ramach wydarzenia zostana zorganizowane bezpłatne warsztaty związane z przedsiębiorczością. Poniżej przedstawiamy harmonogram warsztatów, które zostały podzielone na 3 panele:

  • Panel I – godz. 10.30 – 11.30 – warsztaty „Zasady, warunki i kwoty dofinansowania do działalności gospodarczej w ramach projektów Unijnych”, które poprowadzą specjalista z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, a także pracownik Grodzkiego Urzędu Pracy. Głównym celem warsztatów jest zaprezentowanie osobom bezrobotnym warunków i zasad ubiegania się o dofinansowanie, a także przedstawienie praktycznych porad związanych z uzupełnianiem wniosku.
  • Panel II – godz. 11.45 – 12.15 – warsztaty prowadzone przez specjalistę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych: „Działalność gospodarcza – ulga na start, preferencyjne składki – warunki, uprawnienia, skutki”. Uczestnicy wykładu zostaną zaznajomieni z aktualnie obowiązującymi przepisami związanymi z obowiązkiem opłacania składek ZUS, ich wysokością oraz warunkami skorzystania z ulgi na start.
  • Panel III – godz. 12.30 – 13.45 – warsztaty przedstawiciela Urzędu Skarbowego: „Obowiązki podatnika w związku z rozpoczęciem działalności gospodarczej”. Głównym celem wykładu jest przedstawienie przyszłym przedsiębiorcom zobowiązań względem US jakie wynikają z prowadzenia działalności gospodarczej oraz przekazanie uczestnikom wiedzy związanej z przepisami dotyczącymi form opodatkowania dochodów.

W warsztatach mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane po wcześniejszym zgłoszeniu udziału. W tym celu należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej www.gupkrakow.pl w zakładce aktualności, a także w siedzibie Grodzkiego Urzędu Pracy (pok. 200). Podpisane zgłoszenie należy przesłać na adres: targi@gupkrakow.pl lub przekazać pracownikom pośrednictwa pracy pok. 200, 100 lub 101. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowe informacje w sprawie warsztatów można uzyskać również pod numerem 12 68 68 252, 12 68 68 257. (informacja zaczerpnięta ze strony: krakow.pl)

źródło: krakow.pl

Zobacz jeszcze: debata wyborcza na prezydenta Krakowa

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.