To już pewne! W tym roku 12 listopada dniem wolnym od pracy!

0
771

fot: źródło

To już pewne! W tym roku świętujemy setną rocznicę Odzyskania Niepodległości, ale…świętowanie przedłuża się o jeszcze jeden dzień! Na wniosek PiS, 12 listopada 2018 roku, został ustanowiony dniem wolnym!

A w listopadzie nieoczekiwanie będziemy mieli…długi weekend! Sejm przegłosował ustawę o obowiązkowym dniu wolnym 12 listopada w zamian za przypadającą w niedzielę, setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Jak mówiła Pani poseł Elżbieta Kruk: „Dodatkowy wolny dzień pozwoli rodakom na godne uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydłużając czas uroczystości do trzech dni – od 10 do 12 listopada.” Ja osobiście jestem zwolenniczką takiego pomysłu – ten wyjątkowy czas spędzimy z naszymi najbliższymi, pielęgnując pamięć o tych, którzy równe sto lat temu, wywalczyli dla nas wolne państwo.

fot: źródło

Przeczytaj: Koniec plastikowych sztućców i patyczków higienicznych!

Oczywiście, najważniejsze placówki, które – chcąc nie chcąc – muszą funkcjonować 24 godziny na dobę, będą czynne. To znaczy, że publiczne szpitale i apteki, po poprawkach złożonych do projektu, będą pracować zgodnie z założeniami. Teoretycznie nie wszyscy mają wtedy „wolne”, ale spójrzmy na to z drugiej strony – jeśli komuś (odpukać!) coś by się stało, gdzie mielibyśmy się udać? Tylko i wyłącznie do szpitala!

fot: źródło

Sprawdź: cityrozrywka

Jak zapatrujecie się na dodatkowy wolny dzień? Niech to będzie wyjątkowy czas, który poświęcicie sobie, swoim najbliższym i historii naszego kraju, którą trzeba pielęgnować.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.