Twoja choinka może dostać drugie życie. Dołącz do Akcji Choinka 2020/2021

0
590
Dołącz do akcji Choinka 2020/2021 i daj swojej choince drugie życie. Zdjęcie: Facebook

Każdego roku podczas świąt Bożego Narodzenia w domu przystrajamy drzewko. Niektórzy wolą sztuczną choinkę, a inni wolą mieć żywe drzewko i czuć piękny zapach w całym domu.

Jeśli masz żywą choinkę i nie wiesz, co z nią zrobić po świętach Bożego Narodzenia, miasto Kraków podpowiada, jak dać jej drugie życie. Zamiast wyrzucać drzewko na śmietnik, lepiej przynieść ją na parking przy ul. Za Torem 22. Wszystkie drzewka zostaną wiosną ponownie posadzone, dzięki czemu dostaną drugie życie.

Czytaj: Lista krakowskich szpitali, gdzie trafią pierwsze szczepionki na COVID19

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie od wielu lat prowadzi taką choinkową akcję. W całej tej akcji chodzi o to, aby po świętach nie wyrzucać drzewek i nie skazywać ich na stracenie. Jeśli masz choinkę w doniczce, dostarcz ją na parking przy ul. Za Torem 22. Wiosną Zarząd Zieleni Miejskiej (ZZM) posadzi wszystkie drzewka. Jodły czy świerki w przyszłości stworzą iglasty lasek miejski.

Aby mieć pewność, że jodła czy świerk przyjmie się w lesie, warto zwrócić uwagę, aby podczas przechowywania drzewka w domu, nie stało ono zbyt blisko kaloryfera. Trzeba też pamiętać o podlewaniu drzewka.

Wszystkie drzewka w doniczkach będą zbierane od 5 stycznia do 1 lutego, od godz. 7.30 do 15.30.

Więcej informacji o akcji w wydarzeniu na Facebooku.

Dołącz do akcji Choinka 2020/2021 i daj swojej choince drugie życie. Zdjęcie: Facebook

Szukasz pracy w Krakowie? Koniecznie zajrzyj do pl.jooble.org

Czytaj: Na terenie AGH powstało wyjątkowe osiedle dla jeży