Uczniowie z Krakowa uratowali życie mężczyźnie!

0
672

fot: źródło

Pomagać i – jak widać na poniższym przykładzie – ratować życie, może KAŻDY z nas. Bez względu na wiek, pochodzenie, płeć, WSZYSCY MOŻEMY POMÓC. Tym razem na tapetę bierzemy trzech małych, choć wielkich sercem bohaterów krakowskiej podstawówki, którzy uratowali życie starszemu mężczyźnie.

Czym skorupka za młodu nasiąknie…” – ten jeden z aforyzmów życiowych, który każdy z nas doskonale zna, idealnie oddaje wagę tego, jak ważne jest, aby od najmłodszych lat wpajać dzieciom odpowiednie zachowania, wartości i treści. Idąc za tą sentencja, w wielu placówkach prowadzone są zajęcia „Ratujemy i Uczymy Ratować”, organizowane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które uczą najmłodszych, jak zachowywać się w przypadku zagrożenia życia bądź zdrowia drugiego człowieka. Jak widać – owe zajęcia mają swoje zastosowanie w praktyce, bowiem trójka dzieci z krakowskiej podstawówki, wykorzystała swoją wiedzę w praktyce, dzięki czemu uratowały życie starszemu mężczyźnie. Jak opisuje gazetakrakowska.pl: „29 listopada w drodze do szkoły piątoklasista Nicolas zauważył starszego mężczyznę, który właśnie osunął się na ziemię. Podbiegł do nieprzytomnego i ułożył go w bezpiecznej pozycji, po czym wezwał pogotowie ratunkowe. Po chwili do akcji przyłączyła się o rok młodsza Blanka, która zaczęła informować o zdarzeniu przechodzące dorosłe osoby. Jeden z przechodniów podjął akcję reanimacyjną, którą po nim przejął uczeń VIII klasy Janek – czytamy w serwisie krakow.pl.”

fot: źródło

Przeczytaj: Pociąg do Hogwartu 2

Cała trójka uczniów uczy się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 151, która znajduje się przy ulicy Lipińskiego 2. Szkoła zorganizowała dodatkowe zajęcia szkolne, na których realizowany był program „Ratujemy i Uczymy ratować”, w których nasi bohaterowie wzięli udział. Szkoła uczestniczy w programie już od 9 lat, a zajęcia prowadzą osoby przeszkolone przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jak dodaje gazetakrakowska.pl: „Oprócz udziału w warsztatach i ćwiczeniach uczniowie klas I–III udzielają się także poza szkołą – uczą pierwszej pomocy w przedszkolach i szkołach, wiedzą na temat prowadzenia akcji ratowniczej dzielili się na Dworcu Głównym w Krakowie. W 2014 roku reprezentowali województwo małopolskie w finale trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu „Ratujemy i uczymy ratować”. Jednym z liderów tego konkursu był właśnie Jan, który wraz ze swoimi koleżanką i kolegą 29 listopada dał prawdziwą lekcję obywatelskiej postawy.” TAKIEGO PODEJŚCIA GRATULUJEMY ZARÓWNO SZKOLE, JAK I UCZNIOM, KTÓRZY OKAZUJĄ SWOJE DOBRE SERCA!

fot: źródło

Sprawdź: f7lodz

Każdemu życzymy takiej odwagi, jaką wykazali się uczniowie krakowskiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 151! Postawa godna podziwu – dla każdego z nas! A Wy pamiętajcie, aby uczyć swoje pociechy od najmłodszych lat – nawet Wasz 10 letni syn może okazać się bohaterem… 🙂 „Czym skorupka za młodu nasiąknie…„.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.