Ulica Krakowska przyjazna mieszkańcom!

0
740

fot: źródło

Szykują się kolejne, wielkie zmiany. Tym razem na tapetę bierzemy dźwięczną ulicę Krakowską, która ma ulec modernizacji. Jeśli wierzyć zapewnieniom, głównymi pobudkami do zmian, jest „przyjazne” podejście do mieszkańców. Ulica ta ma bowiem otworzyć się na ludzi – szczególnie tych, którzy zamieszkują nasze piękne, królewskie miasto.

Szerokie, przyjazne dla mieszkańców chodniki, wygodne, nowe przystanki…wszystkie te rzeczy mają pojawić się na ulicy Krakowskiej, która w przeciągu kilku miesięcy, stanie się zupełnie nową przestrzenią miejską! Zaledwie kilka dni temu, bowiem w czwartek 7 lutego, podpisano umowę z konsorcjum firm Trakcja PRKil SA i Camsa SAU na modernizację torowiska na ulicy Krakowskiej. Prace nad ulicą ruszą równie szybko – rozpoczęcie prac zaplanowano na początek marca bieżącego roku, jednak jej zakończenie potrwa aż 10 miesięcy. „Zgodnie z założeniami umowy, prace potrwają 10 miesięcy, w tym już po ośmiu planujemy oddać torowisko. Z robotami ruszymy na początku marca 2019 r. Wkrótce przedstawimy mieszkańcom szczegóły dotyczące zmian w organizacji ruchu – zaznaczył Marek Kacprzak, wiceprezes zarządu Trakcja PRKiI SA. Trakcja PRKiI SA należy do najbardziej doświadczonych w Polsce firm w zakresie budowy i modernizacji infrastruktury transportu szynowego. Spółka zrealizowała kontrakty w segmencie miejskiego transportu publicznego dla Warszawy, Gdańska, Wrocławia oraz Lublina.”

fot: źródło

Przeczytaj: Wpływ dramatycznych przeżyć wojennych na kolejne pokolenia ofiar

Przebudowane zostanie między innymi torowisko wraz z ulicą na odcinku od ul. Rollego do ul. Dietla. Oprócz tego, w ramach inwestycji ulegnie zmianie również węzeł rozjazdów na skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej, Dietla i Stradomskiej oraz ulica Dietla na odcinku od ulicy Bożego Ciała do Augustiańskiej. To jednak nie koniec zmian. Most Piłsudskiego ulegnie renowacji, gdzie – według planów – ma zostać efektownie oświetlony, co jeszcze bardziej nada ulicy przyjemnego charakteru. Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, wypowiedział się na ten temat w następujący sposób: „Ta krakowska arteria po przebudowie stanie się zupełnie nową przestrzenią miejską. Nowe, wytłumione torowisko poprawi komfort mieszkańców Kazimierza oraz osób podróżujących komunikacją miejską.” Na modernizację przeznaczono ponad 94 mln zł, gdzie inwestycja realizowana jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach rozwoju publicznego transportu zbiorowego w miastach.

Sprawdź: f7wroclaw

Info: krakow.pl

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.