Upadek podczas zejścia z Giewontu. Turysta udostępnił wideo ku przestrodze

0
678
Źródło: YouTube

W Internecie pojawiło się nagranie turysty, który wybrał się na Giewont. Gdy mężczyzna schodził ze szczytu, zaczął z niego spadać. Na szczęście ta historia ma szczęśliwe zakończenie, ale mężczyzna udostępnił nagranie ku przestrodze.  – To wszystko mogło skończyć się dużo gorzej – podsumował.

Mężczyzna wybrał się na Giewont 21 lutego 2021 roku. Informuje, że nie jest doświadczonym wspinaczem. Giewont był pierwszą górą, którą postanowił zdobyć zimą. Na początku wszystko przebiegało dobrze. Mężczyzna napotkał problemy podczas schodzenia z góry. W pewnym momencie turysta spadł. Mężczyzna wrzucił to nagranie do sieci, aby przestrzec innych.

„Proszę, niech każdy obejrzy sobie ten film i sam odpowie sobie na pytanie, czy jest w stanie zejść ze szczytu, ponieważ łatwiej się na niego wchodzi. Osoby doświadczone wbiegną na niego, jednak osoba z doświadczeniem tylko letnim zawsze może skończyć gorzej niż ja na tym filmie” – opisuje film jego autor.

Czytaj: Kraków bez nowego hejnalisty. Kandydaci oblali test sprawnościowy!

Poniżej możecie zobaczyć wideo mężczyzny:

Na szczęście cała sytuacja skończyła się dobrze. Turysta miał „jedynie” gorączkę, stłuczone żebra, kilka siniaków i mniejszych krwiaków oraz stłuczony łokieć.

Szukasz pracy w Krakowie? Koniecznie zajrzyj do pl.jooble.org