Uroczyste święcenie pokarmów przed Bazyliką Mariacką

0
968
źródło: krakow.pl

Już jutro we wszystkich kościołach w Krakowie od samego rana odbędzie się święcenie wielkanocnych pokarmów. W jednym z najważniejszych kościołów – w Bazylice Mariackiej, święcenie będzie miało wyjątkowo uroczysty charakter. O godzinie 13 przed Bazyliką pokarmy poświęci sam abp Marek Jędraszewski, a następnie Jacek Majchrowski – prezydent Krakowa złoży przybyłym na święcenie świąteczne życzenia. 

Co prawda święcenie pokarmów będzie tylko punktem kulminacyjnym uroczystości przed Bazyliką Mariacką. Oprócz tego można będzie posłuchać jak prowadząca – Lidia Jazgar i dyrektor Biblioteki Piosenki Polskiej Waldemar Domański rozmawiają na świąteczne tematy, m.in. o zwyczajach i potrawach wielkanocnych, zwłaszcza tych panujących na Nowej Hucie (która to w tym roku świętuje swoje 70-lecie istnienia). W wielką sobotę w godzinach popołudniowych można będzie również spotkać  słynnego benedyktyna – ojca Leona Knabita, czy nowohuckiego artystę – Adama Grzankę.

źródło: krakow.pl

Po uroczystym święceniu przyniesionych pokarmów: jajek, chleba, wędlin, chrzanu, soli, świątecznych ozdób, czy wypieków i słodkości odbędą się na Rynku Głównym dodatkowe atrakcje dla przybyłych. Można będzie wziąć udział w wielu konkursach niespodziankach, a także otrzymać tradycyjne kukiełki wielkanocne, czy jajka gotowane w cebuli. Wszystko po to, by obudzić w mieszkańcach Krakowa i ich gościach wielkanocną radość.

Jeżeli chcesz wziąć udział w tym najbardziej uroczystym święceniu pokarmów w całym Krakowie – zapraszamy jutro o godz. 13 pod Bazylikę Mariacką.

Przypominamy również o wciąż trwających Targach Wielkanocnych na Rynku Głównym.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.