W wigilijny wieczór pamiętajmy o bezdomnych i samotnych!

0
754
źródło: pixabay.com

Większość z nas spędza święta w rodzinnym gronie. Tymczasem jest wielu ludzi, którzy nie mają przy czyim boku ich spędzić. Niektórzy z nich co gorsza nawet nie mają dachu nad głową. Na szczęście są organizacje, które pamiętają o takich osobach. 

Caritas Archidiecezji Krakowskiej i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizują wigilię dla osób bezdomnych, samotnych i ubogich. Uroczystość odbędzie się w dniu dzisiejszym już o godz. 14.30 w Starej Zajezdni przy ul. Wawrzyńca 12. Wigilia  jest dofinansowywana przez Gminę Miejską Kraków.

Spotkania wigilijne organizowane są również przez filie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Programy Aktywności Lokalnej. Przy wspólnych stołach spotykać się będą też rodziny zastępcze, a domy pomocy społecznej i placówki opiekuńczo-wychowawcze organizują dla swoich podopiecznych wigilie dla mieszkańców. Szczegóły można uzyskać na stronie Caritas i MOPS.

Przypomnijmy, że w niedzielę 16 grudnia bezdomni spotkali się na Rynku Głównym w Krakowie przy wigilijnym stole.  Otrzymali świąteczne posiłki, paczki, a potrzebujący mogli skorzystać z pomocy medycznej w szpitalu polowym. Relację z wydarzenia możesz zobaczyć: tutaj.

Pamiętaj, jeżeli wiesz o kimś chorym, samotnym, ubogim, a może nawet bezdomnym, upewnij się czy otrzymał na święta potrzebną pomoc i nie brakuje mu podstawowej żywności. Nikt w święta nie chce być samotny, a już na pewno nie głodny i bez dachu nad głową. Jest wiele instytucji i ludzi chętnych do pomocy takim osobom. Daj im znać!

Przeczytaj również o wydarzeniu: Betlejem w Krakowie

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.