Wawel o zmierzchu nie milczy!

0
939
źródło: www.wawel.krakow.pl

Wakacje pomału dobiegają końca, a wraz z nimi niezwykły muzyczny festiwal: „Wawel o zmierzchu”. Jak sama nazwa mówi, impreza odbywa się na Wawelu, a dokładniej na dziedzińcu zamku. Ten plenerowy festiwal trwa już od 7 lipca i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Nic dziwnego, skoro nastrojowe jest samo miejsce, jego oświetlenie, jak i muzyka, prezentowana w trakcie wydarzenia. A jest w czym przebierać, gdyż można usłyszeć zarówno tradycyjne, klasyczne jak i nowoczesne wykonania bardziej i mniej znanych utworów.

Festiwal “Wawel o Zmierzchu” odbywa się już po raz 11. W tym roku repertuar obejmuje utwory znakomitych, polskich kompozytorów, takich jak: Fryderyk Chopin, Henryk Wieniawski, Karol Szymanowski, Wojciech Kilar, czy Krzysztof Penderecki.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Małgorzata Janicka-Słysz, a kierownikiem organizacyjnym Hubert Piątkowski. Wspaniale, że udaje się utrzymać festiwal wciąż na najwyższym poziomie artystycznym, a jednocześnie jest on na tyle atrakcyjny, że przyciąga nie tylko fanów muzyki klasycznej, ale i wielu młodych ludzi, poszukujących odskoczni od głośnego, miejskiego życia.

źródło: http://karnet.krakow.pl/

W sobotę 18 sierpnia odbył się przedostatni z koncertów – Koncert Nadzwyczajny, podczas którego wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrygenturą Leszka Mieczkowskiego. Dziedziniec Arkadowy o godzinie 19 zaczął napełniać się najpiękniejszą, polską muzyką w doskonałym wykonaniu.

Z kolei już 25 sierpnia czeka nas uroczysty finał festiwalu, podczas którego Szymon Nehring zachwyci nas grą na fortepianie, a Marek Moś i CORda Cracovia wykonają m.in. utwory Chopina i Paderewskiego.

Na każdy z koncertów, bilety w cenie 30-50 zł można kupić w wielu punktach, np. Informacji Turystycznej na Wawelu.

źródło: www.wawel.krakow.pl

Przeczytaj także o CAS-y czyli Centra Aktywności Seniorów, to świetny pomysł jak zagospodarować wolny czas! – f7krakow.pl

Ciekawostka! NAUKOWCY DONOSZĄ: KAŻDY PO 40 ROKU ŻYCIA POWINIEN PRACOWAĆ TYLKO 3 DNI W TYGODNIU – f7dobry.com