Wianki 2019, czyli muzyczna różnorodność na kilku scenach

0
776
źródło: karnet.krakow.pl

Wianki, czyli słynne święto muzyki, odbywające się w Krakowie na początek lata, zbliża się do nas wielkimi krokami. Co w tym roku czeka nas na krakowskich scenach? 

Jak wiemy Wianki to bardzo zróżnicowana muzyka na kilku krakowskich scenach. Są to: Scena Hard Rock Cafe, Scena na Powiślu, Scena Krakowska i Scena OFF Wianki przy Pompie. Pomimo, że impreza odbędzie się już 22 czerwca, nie ma jeszcze szczegółowej rozpiski i programu. Jednak znanych jest już większość gwiazd, które będziemy mogli usłyszeć na dobry początek lata.

Natalia Nykiel, Miuosh, Mela Koteluk, Fisz Emade Tworzywo czy Renata Przemyk – trudno nie kojarzyć tych artystów. Dołączą do nich Barbara Wrońska, Misia Furtak, czy Sokół Orkestar. Będzie również okazja do poznania muzyki zespołów takich jak: Rasmentalism, The Dumplings, tęskno, Mała Orkiestra Dancingowa, Laboratorium Pieśni, Enablers oraz BNNT.

Impreza już po raz szósty odbędzie się w formule nawiązującej do francuskiego wydarzenia „Fête de la Musique”. Oznacza to ogromną różnorodność gatunków muzycznych, występujących artystów, a także kultury.  Dzięki temu możemy poznać nie tylko muzykę popularną, ale i coś, czego nie usłyszymy na co dzień w radiu.

Nie można zapomnieć również o artystach, występujących na scenie OFF Wianki przy Pompie. Będzie się ona znajdowała się nieopodal Kawiarni Teatralnej. To plenerowe, a jednocześnie kameralne miejsce wypełnione zostanie niezwykle różnorodną muzyką: od tanecznych setów didżejskich po zaskakujący miks elektroniki z żywymi instrumentami – perkusją i harfą. Scena OFF Wianki przy Pompie jest organizowana wspólnie z OFF Radiem Kraków.  Usłyszymy tam wykonawców takich jak: Zeu5, Kroki, Fedkowicz Duo oraz Eta Hox.

źródło: wianki.krakow.pl

Jednak to jeszcze nie wszystko. Oprócz scen głównych w ramach Wianków będzie obecna również Scena Alternatywna, której patronem będzie klub Alchemia. Natomiast w klubie Hevre na Scenie Debiutów wystąpią młodzi artyści z Polski i Ukrainy. W ciągu dnia będzie można poznać kulisy muzycznej branży, dzięki warsztatom oraz rozmowom z muzykami, dziennikarzami i przedstawicielami środowiska muzycznego.

22 czerwca całe miasto będzie tętnić muzyką!  W namiocie postawionym na skrzyżowaniu ulic Józefa i Wąskiej odbędzie się potańcówka z Małą Orkiestrą Dancingową. Na bulwarze Czerwieńskim odbędą się warsztaty z plecenia wianków, zakończone konkursem na najpiękniejszy z nich. Zaś na brzegu Wisły tradycyjnie odbędą się pokazy pirotechniczne.

Więcej informacji na temat tegorocznych Wianków znajdziesz na stronie głównej wydarzenia.

Zapraszamy 22 czerwca! Jeśli jednak nie masz planów na najbliższy weekend, koniecznie przyjdź na Wielką Paradę Smoków!