fot: źródło
Czy jest tutaj ktoś, kto nie zna „Wiedźmina”? Genialna książka, którą napisał Andrzej Sapkowski, doczekała się wielu ekranizacji – zarówno jako gra, a także jako film. Tym razem obejrzymy…prawdziwy, „Netflixowy” serial o Wiedźminie, w którego wcieli się Henry Cavill!
To, co wydarzy się już 9 października, najpiękniej opisali organizatorzy, czyli De Revolutionibus Books&Cafe i Wydawnictwo Universitas: „Za oknem jesień, noce robią się coraz dłuższe, a w oddali wybrzmiały już ostatnie echa kopyt Dzikiego Gonu. Są to niechybne znaki zwiastujące, że już za moment, już za chwileczkę naszą wyobraźnię opanują strzygi, bruxy, smoki i inne potwory, które wychyną z kart cyklu wiedźmińskiego, by ulżyć nam w oczekiwaniu na… Właśnie, na co? Na serial, który możemy połączyć z twarzą „nowego” Geralta czy może na kolejną opowieść, przenoszącą nas w granice Neverlandu?”
Przeczytaj także: Krakowski Tydzień Kosmosu! Klik
fot: źródło
W trakcie dyskusji, zostanie przeanalizowana historia odbioru cyklu wiedźmińskiego przez krytyków i czytelników, a także – jak mówią organizatorzy: „Omówimy dole i niedole kariery Andrzeja Sapkowskiego – najlepszego pisarza wśród handlowców bądź najlepszego handlowca wśród pisarzy – od jej początków do niejednoznacznej „śmierci” wiedźmina w roku 1999. Zastanowimy się również nad tym, dlaczego prze-pisywanie baśni zapewniło pisarzowi już na początku jego twórczości istotne miejsce na fantastycznym Parnasie i dlaczego obrana przezeń formuła budowania narracji wyczerpała się po dwóch tomach opowiadań. To jednak nie wszystko, omawiając teksty prozaika zastanowimy się nad kulturową genealogią ich bohaterów, ale i potworów zamieszkujących ich karty.”
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o cyklu wiedźmińskim, to koniecznie przyjdźcie 9 października do De Revolutionibus Books&Cafe, które mieści się na ulicy Brackiej 14!
Przeczytaj: Polski architekt i jego projekt na Islandii
fot: źródło
W debacie wezmą udział:
-Piotr Żołądź – autor książki „Potworność i krytyka. Studia o cyklu wiedźmińskim Andrzeja Sapkowskiego”, doktorant w Katedrze Teorii Literatury Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
-Andrzej Juszczyk – adiunkt w Katedrze Teorii Literatury WP UJ, Kierownik Ośrodka Dokumentacji i Badania Twórczości Josepha Conrada.
-Tomasz Majkowski – adiunkt w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych WP UJ, autor monumentalnej monografii „W cieniu białego drzewa. Powieść fantasy w XX wieku”.
Spotkanie poprowadzi:
Anna Pekaniec – asystent w Katedrze Krytyki Współczesnej WP UJ, krytyczka literacka, sekretarz redakcji „Nowej Dekady Krakowskiej”.
fot: źródło
Mamy tu jakiś fanów „Wiedźmina”? Ja, osobiście, uwielbiam i wybieram się na spotkanie!
Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.