Wielgånoc po krakosku

0
748

fot: źródło

Nie wszyscy mieli okazję przeżyć prawdziwą Wielkanoc po krako(w)sku, jednak wszyscy mogą ją…obejrzeć! Prapremiera przedstawienia „Wielgånoc po krakosku” odbędzie się już 22 kwietnia!

Prapremiera przedstawienia odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 16:00 w wyjątkowym miejscu, czyli w Sokach Zwierzyńca. A wszystko to dzięki nieocenionemu pasjonatowi i znawcy gådki krakoskiej, naszej regionalnej kultury, tradycji i historii – Zbigniewowi S. Grzybowi, który napisał tę wspaniałą historię. Z racji uprzejmości i pomocy Proboszcza Księdza Kanonika Stanisława Sudoła oraz zaangażowaniu wielu ludzi i instytucji, mieszkańcy Krakowa spotkają się na Emausie na dziedzińcu Klasztoru Sióstr Norbertanek, by móc celebrować tę chwilę i doświadczyć prawdziwej, opartej na faktach sztuki. Ponadto, po przedstawieniu odbędzie się koncert muzyczny, a w trakcie całego wydarzenia zarówno prowadzący, jak i ich goście, czyli artyści, pisarze, dziennikarze i historycy, będą opowiadać o kulturze i tradycji Świąt Wielkiej Nocy w Krakowie i na Zwierzyńcu.

fot: źródło

Przeczytaj: Figury muzyczne 1900/2019

Jeśli macie ochotę na (ogromną) porcję sztuki, która ciągnie za sobą historie oparte na faktach – nie może Was tam zabraknąć! W przedstawieniu wezmą udział „Gawędziarze i Śpiewacy” z Grębynic oraz uczniowie z dwóch grup teatralnych: ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Radziemicach oraz grup teatralnych przy Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach pod opieką Katarzyny Duch i Elżbiety Zagórskiej, a także Olka Makino Kobylińskiego. Całość poprowadzą trzy osoby – Katarzyna Siwiec, Andrzej Kozioł i Michał Kozioł, a wydarzenie wspiera Urząd Miasta Krakowa, Biblioteka Kraków, miesięcznik „Kraków” i Rada VII Dzielnicy Krakowa Zwierzyńca. Pokażmy, że i my doceniamy naszą piękną, lokalną kulturę! To jedyna okazja, aby bezpośrednio „liznąć” sztuki i kultury, która nas otaczała i nadal otacza. Pamiętajmy, że każdy region ma swoje własne zwyczaje, dlatego też warto poznać to, co odróżnia nas od reszty i czyni jeszcze bardziej wyjątkowym! Doceniajmy możliwości spotkania się z osobami, które dużo przeżyły, jeszcze więcej wiedzą i chcą dzielić się swoją bezcenną wiedzą – najlepiej w formie sztuki!

fot: źródło

Sprawdź: f7city

Kto wybiera się na przedstawienie „Wielgånoc po krakosku”? Dajcie znać!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułFigury muzyczne 1900/2019
Następny artykułPremiera: LALKA
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.