Wielka krakowska wymiana, SWAP Ciuchowisko 31

0
669

fot: źródło

Kto z Was zna problem „nie mam co na siebie założyć!”, gdy szafa pęka w szwach? W zasadzie, wyrzucilibyśmy tę bluzkę, ale: może schudniemy, może przytyjemy, może ją jeszcze założymy… A czy nie lepiej byłoby wymienić te rzeczy, które zalegają głęboko w szafie, bo nikt ich nie nosi, na takie, które z przyjemnością od razu założymy? 😉 Ciuchowsko 31!

To już kolejna edycja szalonej wymiany ubrań i dodatków, czyli Krakowskiego Ciuchowiska, odbędzie się już 18 sierpnia, o godzinie 15:30. Lokalizacja się nie zmieniła – wszyscy przybywamy na Kazimierz, na ulicę Miodową 51a w Pubie Zaraz Wracam.

Masz za dużo rzeczy, których z różnych względów już nie nosisz, a chciałabyś odświeżyć swoją szafę niskim kosztem? Nic prostszego! W celu pozbycia się „ciuchowego balastu”, zabierasz zalegające w szafie rzeczy, przynosisz na Miodową i…wymieniasz się z innymi kobietami! Proste, szybkie, przyjemne i tanie wietrzenie szafy – jak za wyleżaną w szafie bluzkę, której dawno nie nosimy, dostajemy piękny ciuszek, w który z przyjemnością „wskoczymy”.

Jeśli jednak z jakiś powodów nie dasz rady pojawić się na Miodowej 18 sierpnia – aby nie przegapić kolejnej wymiany, możesz się zapisać do subskrypcji na stronie www.ciuchowisko.com.pl.

fot: źródło

Wymiana odbywać się będzie na stołach, w pomieszczeniu znajdującym się się za barem – trzeba iść prosto, aż na samym końcu natrafi się na bardzo dużą salę. Jednak jeśli ta instrukcja jest za trudna – ludzie, którzy będą znajdowali się za barem, na pewno pomogą znaleźć drogę!

A skoro jesteśmy w temacie baru…organizatorzy, czyli  Ciuchowisko, polecają również zawitać do baru, gdzie czekają smaczne zapiekanki i napoje w przystępnych cenach.

Wymieniamy: ciuchy, dodatki, zabawki, książki, płyty CD i wszelakie przedmioty użytkowe 🙂

fot: źródło

Jeśli chcecie wiedzieć, na czym to polega, organizatorzy spieszą z odpowiedzią: „Jest wspólna kupka, na którą kładziemy wszystkie przyniesione rzeczy, w momencie trafienia na kupę tracą one właściciela. Jako bezpańskie może przygarnąć je każdy 🙂 W zamian ze sterty można zabrać tyle rzeczy, ile nam się spodoba :)”

Osoby, które chcą wystawić się ze sprzedażą swojego rękodzieła, proszone są o kontakt: ciuchowiskokrakow@gmail.com
Mile widziane są też inne twórcze stoiska typu: warsztaty, makijaże itp, więc jeśli tylko macie w sobie pasję, robicie coś ciekawego – piszcie 🙂

fot: źródło

Wszystkie ubrania i rzeczy, które zostaną, trafią do fundacji Stawiamy na Łapy, tak więc nic się nie zmarnuje!

Impreza odbędzie się 18 sierpnia 2018 w „Zaraz wracam tu” (ul. Miodowa 51a) w godzinach od 15:30 do 17:30.
(http://www.zarazwracam.com)

WSTĘP: 5zł

fot: źródło

Zasady wymiany na Ciuchowisku:

1. Płacimy za wejście kwotę określoną na plakacie/ wydarzeniu.
2. Zachowujemy bilet do kontroli.
3. Płacimy raz w ciągu całego dnia, niezależnie od tego, ile razy wejdziemy/wyjdziemy.
4. Płacimy tyle samo niezależnie od tego, czy przynosimy ubrania, czy też nie.
5. Przyniesione ubrania sami wykładacie na stoły/folie starając się zachować podział na ubrania dziecięce, wszystkie inne i rzeczy pozostałe (miejsca są oznaczone).
6. Nie zaczynamy wymiany przed godziną rozpoczęcia wydarzenia nawet jeśli przyjdziecie wcześniej. Dajmy wszystkim równe szanse!
7. Możecie wziąć tyle rzeczy ile Wam się spodoba, ale nie zapominajcie o innych Ciuchowiczkach!
8. Jeżeli nic Wam się nie spodoba, nie zabierajcie swoich ubrań z powrotem ze sobą – zostaną oddane potrzebującym.
9. Nie sprzedajemy ubrań.
10. Nie wymieniamy 1 za 1.
11. Dzieci do lat 9 i mężczyźni wchodzą ZA DARMO! 🙂
12. Przyniesione ubrania i rzeczy muszą być czyste i nie podarte.
13. Pilnujemy swoich ubrań wierzchnich by ktoś przypadkowo nie wziął ich za te podlegające wymianie. 🙂

Kto wybiera się odświeżyć swoją szafę i zostawić „ciuchowy balast” dla tych Pań, którym wpadną do oka nowe ciuszki? 😉

Poprzedni artykułŚredniowiecze da się lubić – 2018
Następny artykułNajpiękniejsze kwiaty i zioła, czyli Cudowna Moc Bukietów!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.