Wiosenny kiermasz książki

0
756

fot: źródło

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Krakowie – Mieście Literatury UNESCO, na Placu św. Marii Magdaleny, odbędzie się wiosenny kiermasz książki!

Ostatni tydzień kwietnia zapowiada się bardzo interesująco…i słonecznie! Poczujcie wiosnę, która otula nasze ciała promieniami, wyjdźcie na zewnątrz i korzystajcie z uroków pięknej pogody! Pamiętajcie, że słońce to również witamina D3 – niezbędny składnik do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przy promieniach naszej ulubionej gwiazdy, możecie również uporządkować swoje szafy – „wiosenne porządki” czas zacząć! Szczególnie, że macie ku temu idealną okazję, bo już 27 kwietnia w godzinach 10:00-18:00 na ulicy Wygranej 2, odbędzie się wiosenny kiermasz książki! Odświeżcie i odciążcie swoje szafy ze zbędnego balastu, jednocześnie dając książkom nowe życie! Kto wie, może i Wy upolujecie książkową perełkę?

fot: źródło

Przeczytaj: Spacer literacki śladami Młodej Polski!

Wiosennemu, książkowemu kiermaszowi, towarzyszą wspaniałe święta – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Krakowie – Mieście Literatury UNESCO. Tradycyjnie, w związku z tymi fenomenalnymi wydarzeniami, czeka na nas sporo czytelniczych atrakcji! Między innymi Krakowski Kiermasz Książki na Placu św. Marii Magdaleny oraz 18. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. Dodatkowo, świętować będą również krakowskie księgarnie! Na malowniczym placu św. Marii Magdaleny, już 27 i 28 kwietnia, będzie czekała na nas kolejna czytelnicza uczta! W ramach pierwszego Krakowskiego Kiermaszu Książki, zaprezentują się: antykwariat Hulaj Pole i PiBook, Antykwariat Suszek i Antykwariat 451 stopni, Świat w Tunelu i Szafa Pełna Książek, anglojęzyczna American Bookstore oraz bukiniści z Hali Targowej i Placu Nowego. Oprócz tego, na swoje SPECJALNE stanowisko, zaprasza również Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie! Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – zaplanowano dziecięcy kącik czytelniczy i grę terenową, którą przygotowano w ramach akcji „Książka i Róża”. Oprócz tego, organizatorzy zapraszają na wydarzenia towarzyszące kiermaszowi, tj. w sobotę 27 kwietnia o godzinie 15:00 odbędzie się czytanie legend krakowskich, a w niedzielę, w godzinach 13:00-15:00, warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży. O godzinie 15:00 rozpocznie się również spotkanie autorskie z Katarzyną Paw. A te chwile, które spędzicie na leżaku, relaksując się z książką w ręku, umilą Wam lody i kawa z mobilnej rikszy Lodożercy – Kraków, która na co dzień znajduje się na Placu Nowym.

fot: źródło

Sprawdź: f7dobry

Kto wybiera się na Krakowski Kiermasz Książek? To idealna okazja, aby promować czytelnictwo i odświeżyć swoją domową biblioteczkę! Zabierzcie ze sobą rodzinę, a szczególnie tych najmłodszych i pokażcie im, że czytanie jest naprawdę fascynujące! Świat, do którego wejdą za pomocą książki, jest piękniejszy niż jakikolwiek film czy nowoczesna gra…

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułSpacer literacki śladami Młodej Polski
Następny artykułZ psem weselej!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.