fot: źródło
Każdy subiektywnie odbiera kulturę. Czy to teatr, czy wystawa, a może poezja… A w sytuacji, gdy połączy się te kilka rzeczy w jedno?! 😉 W piątek, 5 października, odbędzie się wernisaż „Wycinanek polskich” z udziałem artystki, poety i historyka literatury!
Organizatorzy, czyli MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie / Museum of Contemporary Art, zorganizowali wspaniałe, niepowtarzalne wydarzenie, na które musi przyjść KAŻDY, kto uwielbia szeroko pojętą sztukę! Mnie, niestety, nie będzie wtedy w Krakowie, ale serdecznie zapraszam na wernisaż „Wycinanek polskich”, który odbędzie się 5 października na ulicy Lipowej 4 o godzinie 18:00. WSTĘP BEZPŁATNY!
Przeczytaj także: Dzień Piękności!
ZAPAMIĘTAJCIE:
Alicja Biała
„Wycinanki polskie”
Partner wystawy: Wydawnictwo Wolno
Kurator: Magdalena Mazik
Wernisaż: 5.10.2018, godz. 18
Czas trwania: 6.10–9.12.2018
Miejsce: Biblioteka MOCAK-u / MOCAK Library
„Wycinanki polskie” Alicji Białej, to ustawicznie powiększający się zbiór, liczący obecnie ponad 40 kolaży. Największe kompozycje mają ponad dwa metry! Artystka szuka odpowiedzi na pytanie, jak uchwycić wyobrażenie własnego kraju. Metoda zakłada wykorzystanie wszystkich możliwych środków: rzeczy zapamiętanych i zasłyszanych, fotografii archiwalnych, materiałów znalezionych w internecie i własnych ujęć. Cechą charakterystyczną obrazu Polski wyłaniającego się z prac Alicji Białej jest to, że historia tłumaczy teraźniejszość.
Alicja Biała (ur. 1993) – ilustratorka, graficzka, artystka wizualna. Ukończyła VIA University College oraz Copenhagen School of Design and Technology w Danii. Obecnie kontynuuje edukację w Royal College of Art w Londynie. Jest autorką murali w Warszawie („Cykliści”, 2016), Águedzie („Widows and Widowers”, 2016), Meksyku („Mexico Dances”, 2017) oraz w Kassel („Unknown”, 2017).
fot: źródło
Przeczytaj: Kawiarnia rodem z kreskówki! Klik.
Na wystawie można będzie zobaczyć zarówno nowe wycinanki, jak i te, które ilustrują wybór wierszy Marcina Świetlickiego „Polska (wiązanka pieśni patriotycznych)”, opublikowany przez Wydawnictwo Wolno (2018).
fot: źródło
Ponadto, podczas wernisażu będzie można „włączyć się” w akcję „Polska bez obrazy”, zainaugurowaną z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Właśnie z tego powodu, trzy oryginalne prace Alicji Białej oraz tomik wierszy Marcina Świetlickiego, będą wypożyczane (aż!) na kilka dni osobom zainteresowanym doświadczeniem sztuki w sferze prywatnej.
fot: źródło
Stąd też wymowna nazwa „wycinanki polskie” – w sprawie wypożyczenia wycinanek, należy kierować się do Biblioteki MOCAK-u pod adresem biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.
Więcej informacji na temat wernisażu: klik
PS. Jeśli z jakiś powodów nie możecie pojawić się tam 5 października – wystawa trwa aż do grudnia! Ja idę, a Ty? 🙂
Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.