Wystawa „Młoda Akademia”

0
1394

fot: źródło

Dwieście lat to bardzo dużo, prawda? Wyobraźcie sobie, że Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, obchodzi swoją dwusetną rocznicę!

Właśnie z tej okazji, w Nowohuckim Centrum Kultury, odbędzie się wystawa pod tytułem „Młoda Akademia„. Jak mówią organizatorzy: „Wystawa ta przedstawi widzom dokonania młodej kadry pedagogicznej najstarszej uczelni artystycznej w Polsce. Udział w niej wezmą młodzi malarze, rzeźbiarze, architekci wnętrz, graficy, konserwatorzy, projektanci i artyści intermedialni, którzy prócz tego, że sami są reprezentantami nowej generacji artystów na co dzień kształcą kolejne pokolenia twórców.”

fot: źródło

Przeczytaj: Jesienna akademia nowych technologii

Budynek Nowohuckiego Centrum Kultury zostanie opleciony przez realizacje wykonane w różnych technikach i stylach. Niesamowite, prawda? Nie mogę się doczekać, aby to zobaczyć… 😉 Ponadto, wszystkim zwiedzającym zostanie zaprezentowana prawie setka różnorodnych postaw artystycznych, sposobów widzenia i przetwarzania świata.

Kuratorzy, sięgając po genetyczne inspiracje, pragną ukazać krakowską Akademię jako organizm wraz z jego skomplikowaną anatomią. Ponadto, organizatorzy najlepiej oddają cel wystawy: „Ekspozycja w Nowohuckim Centrum Kultury da możliwość spotkania młodych twórców poza murami administracyjnych podziałów na wydziały. Jej kluczem stanie się dialog pokrewnych materii i kreatywnych poszukiwań. Współcześnie bowiem media artystyczne wzajemnie się przenikają, granice między dziedzinami sztuki stają się płynne, a proces twórczy podlega ciągłej przemianie, mutuje i ewoluuje. Wystawa „Młoda Akademia” będzie czymś w rodzaju gry terenowej, w której widz wyposażony w mapę przestrzeni sam będzie odkrywał złożony ekosystem wpływów i zależności młodych kontynuatorów myśli Jana Matejki.” Tym samym, jest to niepowtarzalna okazja, aby odwiedzić to wspaniałe miejsce i delektować się największą porcją sztuki, skupioną w jednym miejscu!

fot: źródło

Wernisaż odbędzie się w czwartek, 11 października 2018 r., o godz. 18.00, na al. Jana Pawła II 232. Jeśli nie możecie pojawić się na otwarciu, nic nic nie szkodzi – wystawa będzie czynna od 11 do 31 października 2018 r.

Sprawdź naszą stronę: f7poznan

Lubicie sztukę?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułJesienna akademia nowych technologii
Następny artykułRozmowy o Człowieku 2018/2019
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.