XV Małopolski Piknik Lotniczy

0
807
źródło: kulturowo24.pl

Na dobry początek lata, w dniach 22-23 czerwca na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie będzie można podziwiać powietrzne akrobacje, umiejętności pilotów, a także samoloty sprzed lat. To wszystko w ramach XV Małopolskiego Pikniku Lotniczego, na który serdecznie zapraszamy! 

W dniach 22-23.06 dawne lotnisko Rakowice-Czyżyny zamieni się w miejsce niezwykłych samolotowych akrobacji. Będzie można podziwiać wyczyny najlepszych pilotów, a także samoloty historyczne i biało-czerwone szachownice w powietrzu.

Ale to nie wszystko. Na uczestników również czekać będzie cała masa naziemnych atrakcji, w tym możliwość zwiedzenia ekspozycji MLP (także wnętrz wybranych samolotów) oraz wzięcia udziału w prezentacjach grup rekonstrukcji historycznej, które zademonstrują historyczne i współczesne umundurowanie z uzbrojeniem a także przybliżą widzom „żołnierski folklor”. Uczestnicy Pikniku będą mogli również skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej oraz handlowej, a najmłodsi ze strefy rozrywki.

Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych informacji.

W dniach Pikniku – 22 i 23 czerwca – teren Muzeum i pokazów będzie otwarty w godz. od 9.00 do 19.30.

Prosimy opiekunów dzieci o zaopatrzenie ich w karteczki z imieniem i nazwiskiem oraz telefonem kontaktowym. Na terenie pikniku znajduje się Punkt Zagubionego Dziecka, komentatorzy Pokazów regularnie ogłaszają imiona małych, zagubionych pociech.

Z uwagi na warunki panujące na Pikniku (hałas, wystrzały, tłum) sugerujemy, by nie zabierać ze sobą psów na teren imprezy. Jeżeli zdecydujecie Państwo zabrać swoich Czworonożnych Przyjaciół prosimy, by były one na smyczy i w kagańcach.

Prosimy o zostawienie swoich jednośladów przed Gmachem Głównym Muzeum.

Sugerujemy zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, krem z filtrem UV, wygodne obuwie oraz śledzić prognozy pogody.

Na teren Pikniku można zabrać: małe, rozkładane krzesełko, karimatę lub koc, lornetkę, aparat bądź kamerę.

Zakazane jest wnoszenie na teren Pikniku: baloników lżejszych od powietrza, szkła, alkoholu, noży, broni, materiałów wybuchowych, substancji zakazanych etc.

Szczegółowy program wydarzenia pojawi się wkrótce na stronie: www.pikniklotniczy.krakow.pl.

Zapraszamy również na 5 urodziny Tauron Areny!