Za bilety komunikacji miejskiej zapłacisz Blikiem

0
567
Nowość w krakowskiej komunikacji miejskiej. Zdjęcie: pl.freepik.com

To naprawdę duże zmiany w krakowskiej komunikacji miejskiej. W automatach stacjonarnych oraz mobilnych za bilety będziesz mógł zapłacić Blikiem. Ta oraz inne nowości czekają na pasażerów Krakowa.

Komunikacja miejsca w Krakowie idzie w duchem czasu. Jak na razie za bilety wpłaciliśmy przede wszystkim gotówką lub kartką. Nadszedł czas na rewolucję. Teraz za przejazd można także zapłacić Blikiem. 

To dziecinnie proste i wygodne. W automacie należy wybrać rodzaj biletu oraz sposób zapłaty – Blik. Po wygenerowaniu kodu w telefonie w aplikacji banku wystarczy go wpisać na ekranie automatu, a następnie potwierdzić operację w telefonie.

Czytaj: Krakowska pizza w rytmie disco-polo. Wideo lokalu podbija Internet!

To nie jedyna nowość dla pasażerów Krakowa. Wraz z wprowadzeniem płatności Blikiem, można także zakupić bilety okresowe w automatach mobilnych (dostępnych będzie 335 urządzeń zamontowanych w pojazdach MPK obsługujących płatności Blik). Wcześniej było to możliwe tylko w automatach stacjonarnych KKM.

Nowa forma płatności ma ułatwić zakup biletów jednorazowych i czasowych oraz biletów okresowych w automatach. Zakupisz bilet nie mając przy sobie gotówki ani karty płatniczej, wystarczy smartfon i oczywiście pieniądze na koncie bankowym.

Szukasz pracy w Krakowie? Koniecznie zajrzyj do pl.jooble.org

Czytaj: Twoja choinka może dostać drugie życie. Dołącz do Akcji Choinka 2020/2021