Zagraj w muzeum!

0
917

fot: źródło

Muzeum Narodowe w Krakowie nie przestaje zachwycać. Najpierw zrywa ze schematami i postanawia włączyć nowy cykl nazwany „Lekcjami dla dorosłych”, a później zaprasza do…gry w muzeum! Kto ma ochotę wcielić się w nową rolę i zagrać w krakowskim Muzeum Narodowym?

Muzeum nie służy wyłącznie wystawom, które – nie ukrywajmy – kojarzą nam się właśnie z tym miejscem. To nie tylko sale pełne obrazów i rzeźb czy pięknych wytworów, które wyszły spod dłoni wybitnych twórców. Żeby to zrozumieć lub przekonać się do ogromnej wartości muzeum, Muzeum Narodowe w Krakowie zrywa z utartymi schematami i postanawia urządzić…grę w galerii! „A gdyby sala wypełniona sztuką stała się terenem gry, a zwiedzający jej bohaterami, którzy ratują muzeum przed mniejszymi lub większymi zagrożeniami?” Brzmi zachęcająco… Organizatorzy, czyli MNK, zapraszają do zupełnie innego niż zazwyczaj zaznajamiania się z galeriami i wystawami. Ostatnio poruszaliśmy już temat sztuki w artykule o Muzeum Narodowym w Krakowie, o czym możecie przeczytać klikając TUTAJ. Sztuka jest wolnością – zarówno interpretacji, słowa, jak i tworzenia. Pozwólcie ponieść się wolności!

fot: źródło

Przeczytaj: Lekcje muzealne dla dorosłych 

„Zagraj w muzeum” to akcja, która odbywa się w przestrzeni wystaw Muzeum Narodowego w Krakowie. Tajemnicza, angażująca uczestników gra, która pozwoli nam ujrzeć zupełnie inne oblicze galerii… O „Zagraj w muzem” można pytać w DRUGIE środy miesiąca, począwszy od lutego 2019 roku. Tak więc, jeśli jesteście zainteresowani grą – wiecie, co robić! Organizatorzy informują: „Spotykamy się o 18:00 w pustej galerii. W ciągu 45 minut uczestnicy gry w 2- lub 3-osobowych grupach (można też zagrać w pojedynkę) będą musieli znaleźć jak najwięcej przedmiotów z listy. Wyniki gry będą ogłaszane na facebooku Muzeum Narodowego w Krakowie w następnym dniu.” Udział w takiej grze, to koszt 10 zł, a bilety online możecie nabyć klikając TUTAJ. Najbliższa gra rozpoczyna się 13.02 o godzinie 18:00 w Kamienicy Szołayskich, wystawa Kraków 1900, a późniejsza równy miesiąc później, 13.03 również o godzinie 18:00 w Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego. Kto wybiera się, aby pograć? 😉

fot: źródło

Sprawdź: f7city

Przyszło Wam kiedyś na myśl, że możecie zagrać w muzeum?! Korzystajmy z dobrodziejstw tego typu gier! Do zobaczenia w Muzeum!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.