Zerwijmy łańcuchy // Happening w Krakowie // 6.10.2018

0
1123

fot: źródło

Pies na łańcuchu nie jest szczęśliwy – w tym przypadku, nie można nic powiedzieć o jego pozytywnym samopoczuciu… Ograniczenie wolności zwierzęcia za pomocą tak brutalnego narzędzia, jakim jest łańcuch, jest niedopuszczalne. Chcesz zaprotestować takim działaniom? Happening w Krakowie odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 października.

W Polsce, widok psa na łańcuchu jest normą. Nikogo nie dziwi, gdy pies przy budzie trzymany jest na łańcuchu… Niezależnie, czy to miasto, wieś, skromne gospodarstwo czy wystawna willa – psy na krótkich łańcuchach, często bez dostępu do wody, głodne i wyczerpane, widuje się nadal.

fot: źródło

Przeczyta również: Zajęcia artystyczne w Galerii Sztuki. Klik

Jak mówią sami organizatorzy, NIE WSZYSCY ZDAJĄ SOBIE SPRAWĘ, że taka praktyka jest:

• niezgodna z prawem – ustawa o ochronie zwierząt wyraźnie zabrania trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała, cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu; ponadto zabronione jest trzymanie psa na uwięzi krótszej niż 3 metry,

• niehumanitarna – zwierzęta, tak samo jak ludzie, odczuwają ból, pragnienie, strach i samotność; łańcuch często powoduje u nich urazy kręgosłupa, wrasta w szyję lub przemarza do niej,

• niebezpieczna dla ludzi – pies będący na uwięzi cierpi psychicznie i fizycznie, przez co staje się agresywny i stwarza zagrożenie.

Przeczytaj także: Velostrada w Jaworznie – otwarto pierwszą w Polsce autostradę dla rowerzystów

fot: źródło

Apel do wszystkich miłośników i miłośniczek zwierząt – dnia 6 października na Rynku Głównym w Krakowie, o godzinie 12:00, odbędzie się happening, na który może przyjść każdy, komu leży na sercu los czworonożnych przyjaciół. Pokażmy, że wszystkim nam zależy na poprawie życia psów łańcuchowych.

Miłości mówimy tak, łańcuchom stanowcze nie!

fot: źródło

Czas przywiązać psa do siebie – nie do budy.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.