Zróbmy coś szalonego – chodźmy do teatru! Teatralny repertuar na najbliższy tydzień.

0
750
źródło: pixabay.com

Pomimo, że chodzenie do teatru nie jest dziś tak popularne jak wyjście do kina, to jednak może nam dostarczać o wiele więcej emocji, związanych z  tym, że na scenie widzimy żywych aktorów. Tutaj nie ma miejsca na powtarzanie scen, czy błędy.

Przed ujawnieniem tych drugich aktorów może uratować tylko dobra improwizacja. Pomimo, że wakacje trwają w najlepsze i wielu aktorów wyjechało na upragnione urlopy, są w Krakowie teatry które nawet w sierpniu nie próżnują. W tym tygodniu masz okazję obejrzeć naprawdę świetne sztuki, który mogą zarówno wzruszyć, jak i rozśmieszyć Cię do łez.

Teatr Bagatela

Lato w teatrze trwa tutaj w najlepsze. Świadczy o tym nie tylko spora ilość przedstawień, ale i prawdziwie gorąca atmosfera podczas każdego z nich.

I tak dziś o 19.15 czekają jeszcze na Ciebie „Szalone Nożyczki”. Nie zdradzając fabuły powiem, że jego zakończenie zależy tylko i wyłącznie od widzów. W tym spektaklu można uczestniczyć kilka razy, a za każdym z nich może zakończyć się inaczej.

Wtorek, środa i czwartek to dni z „Pomocą Domową”. Czy pokojówce Nadii uda się uratować małżeństwo swojego bez przerwy poddającego się romansom pracodawcy? Już wkrótce będziecie mogli się przekonać, oglądając tą zabawną komedię.

Z kolei w piątek, sobotę i niedzielę masz okazję zobaczyć do głębi poruszającą sztukę: „Tato”. Czy ojcostwo kończy się na przekazaniu plemnika, czy też może ojciec odgrywa znaczącą rolę w życiu dziecka? Humorystyczne akcenty przeplatają się z refleksyjnymi, wręcz przyprawiającymi o dreszcze momentami.  Jedno jest pewne – w Teatrze Bagatela na pewno nie można się nudzić!

źródło: https://ewejsciowki.pl/krakow/teatry/teatr-bagatela-w-krakowie-scena-na-sarego,80/tato,1139

Przeczytaj także o najbardziej wpływowej kobiecie w historii na f7city.pl

Teatr Ludowy

Tutaj teatralna impreza zaczyna się od czwartku, dokładniej od tego, że dowiecie się wszystkiego o mężczyznach.

Wszystko o mężczyznach” to rozmowy trzech bohaterów płci męskiej. Podczas spektaklu mamy wrażenie podsłuchiwania rozmówek męskiego grona, zaś w humorystycznych dialogach zawsze tkwi jakieś ziarnko prawdy. Wszystkiego o mężczyznach można dowiedzieć się w czwartek lub piątek, zaś w sobotę i niedzielę Teatr Ludowy prezentuje czeską komedię: „Sarenki”.

Czym grozi spełnienie pierwszego wypowiedzianego życzenia, a także co wspólnego mają ze sobą: dyrygent bez powiek, gigantyczny mykolog, nieśmiały urzędnik skarbówki, bezrobotny wynalazca i cztery sarenki? Wkrótce można się będzie o tym przekonać  na Scenie Pod Ratuszem.

źródło: http://ludowy.pl/spektakl/24-sarenki

Pomimo, że prawdziwy wysyp doskonałych spektaklów i premier teatralnych będzie miał miejsce dopiero na przełomie września i października, to nie oznacza to, że w sierpniu nie można wybrać się do teatru, by w wolnym czasie nadrobić „zaległości”.

Teatr rozwija wyobraźnię i zmusza do myślenia, przy tym fascynuje, bawi, porusza i w końcu jest doskonałą formą odpoczynku po pracowitym dniu.

Dowiedź się więcej o Święcie Japońskiej animacji w Krakowie – f7krakow.pl